MIT NUMER 1: PIGUŁKI POWODUJĄ RAKA

Wszystkie badania wskazują, że pigułki antykoncepcyjne nie wpływają na rozwój nowotworów. "Kobiety stosujące pigułki wieloskładnikowe są trzykrotnie mniej narażone na raka jajników i śluzówki macicy (a ryzyko zachorowania jest tym mniejsze, im dłużej stosuje się hormonalną antykoncepcję!). Ochrona utrzymuje się nawet po kilku latach od zaprzestania przyjmowania pigułek.Trwają co prawda dyskusje co do wpływu na częstość zachorowania na nowotwór piersi i szyjki macicy - ale nawet jeśli taki wpływ można udowodnić, to jest on niezwykle mały" - czytamy na www.gazeta.pl.

czytaj dalej


MIT NUMER 2: PO STOSUNKU WYSTARCZY ZROBIĆ SIKU, BY NIE ZAJŚĆ W CIĄŻĘ

Ani woda, ani coca cola ani dezodoranty w spray'u nie są w stanie ochronić przed ciążą. Więc po stosunku możesz do woli stać pod prysznicem (polecamy dla higieny ogólnej) albo podmyć się coca colą (nie polecamy w żadnym wypadku - możesz zrobić sobie krzywdę). Skuteczność zerowa, a niebezpieczeństwo wielkie. Nie wierz w takie bzdury.

czytaj dalej


MIT NUMER 3: IM CIAŚNIEJSZA PREZERWATYWA, TYM LEPSZE ZAPOBIEGANIE CIĄŻY

Prezerwatywa powinna być przede wszystkim dobrze dobrana, nie powinna być na pewno za luźna. Kropka. Za ciasna może powodować dyskomfort albo po prostu silny ból u twojego partnera.

MIT NUMER 4: OD PIGUŁEK ANTYKONCEPCYJNYCH SIĘ TYJE

Tyje się od nadmiernego jedzenia i braku ruchu. Gdy organizm nie jest w stanie spalić tego, co mu dostarczasz, kilogramy "wpadają" jeden po drugim jak szalone. Faktem jest, że niektóre preparaty mogą powodować zatrzymanie wody w komórkach, zwłaszcza u kobiet wrażliwych. Jeśli tak jest w twoim przypadku, poproś ginekologa, aby zmienił ci pigułki na jednoskładnikowe. A co do urody - dobrze dobrane pigułki mogą poprawić cerę, spowodują zniknięcie wyprysków, a nawet zlikwidują nadmierne owłosienie.

____________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Idzie jesieńm, czas na peeling
>>> Jak schudnąć nawet o tym nie myśląc
>>> Cała prawda o polskiej diecie