Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Energetyczna wiosna w klimacie Mondriana. STYLIZACJE

28 marca 2018, 13:30
Pierwszy był Yves Saint Laurent, który stworzył kultową już sukienkę zainspirowaną tym dziełem w 1965 roku. Po nim było już wielu, inspiracja Mondrianem pojawiała się nie tylko w modzie, ale również w designie i architekturze.
Pierwszy był Yves Saint Laurent, który stworzył kultową już sukienkę zainspirowaną tym dziełem w 1965 roku. Po nim było już wielu, inspiracja Mondrianem pojawiała się nie tylko w modzie, ale również w designie i architekturze. / Media
Piet Mondrian to holenderski malarz i twórca neoplastycyzmu. Operował prostymi, poziomymi i pionowymi liniami, tworząc geometryczną abstrakcję. ego najpopularniejszym obrazem, który zainspirował wielu artystów, w najróżniejszych dziedzinach jest ,,Kompozycja z czerwienią, żółcią i błękitem” stworzona w 1921 roku. Dzisiaj, po prawie 100 latach od powstania, ten zestaw wciąż jest na topie - również w modzie.
Reklama
Reklama
Tematy:
moda wiosnalato 2018 styl moda styl mondriana

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama