Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Jestem autentyczny, cz. II: jak rozpoznać oryginalną apaszkę Hermès

1 lipca 2014, 07:50
Apaszka z domu mody Hermès to z pewnością klasyk, który nigdy nie wyjdzie z mody, dlatego warto mieć go w swojej szafie. Do produkcji jednej apaszki zużywa się…450 kilometrów jedwabnej nici, a na przestrzeni wielu dekad swoimi pędzlami ozdabiało je aż 100 różnych artystów! Od początku swego istnienia apaszka doczekała się ponad 1500 wersji. - Bardzo często, aby zweryfikować pochodzenie produktu, musimy posługiwać się różnymi przyrządami, w tym również wagami. Dlaczego? Oryginalna apaszka Hermès o wymiarach 90 x 90 cm powinna ważyć 63 gramy, natomiast sztuczne tkaniny, z jakich wykonuje się podróbki zwykle będą cięższe – mówi Dorota Partycka-Busoni. - Kolejną rzeczą są kolory: w podróbkach, na odwrocie chusty, wzór nie jest regularnie odbity lub też saturacja nie jest odpowiednia. No i w końcu brzeg, który zawsze powinien być ręcznie podszyty, NIGDY maszynowo!
Apaszka z domu mody Hermès to z pewnością klasyk, który nigdy nie wyjdzie z mody, dlatego warto mieć go w swojej szafie. Do produkcji jednej apaszki zużywa się…450 kilometrów jedwabnej nici, a na przestrzeni wielu dekad swoimi pędzlami ozdabiało je aż 100 różnych artystów! Od początku swego istnienia apaszka doczekała się ponad 1500 wersji. - Bardzo często, aby zweryfikować pochodzenie produktu, musimy posługiwać się różnymi przyrządami, w tym również wagami. Dlaczego? Oryginalna apaszka Hermès o wymiarach 90 x 90 cm powinna ważyć 63 gramy, natomiast sztuczne tkaniny, z jakich wykonuje się podróbki zwykle będą cięższe – mówi Dorota Partycka-Busoni. - Kolejną rzeczą są kolory: w podróbkach, na odwrocie chusty, wzór nie jest regularnie odbity lub też saturacja nie jest odpowiednia. No i w końcu brzeg, który zawsze powinien być ręcznie podszyty, NIGDY maszynowo! / Media
Zgodnie z zapowiedzią kontynuujemy cykl artykułów, w których Dorota Partycka-Busoni - ekspert ds. autentyczności produktów, udziela rad dotyczących rozpoznawania oryginalnych i podrobionych ubrań i akcesoriów znanych marek. Na co dzień ekspertka pracuje dla platformy PierreRiu.com, na której można kupować i sprzedawać oryginalne luksusowe towary. Dziś opowiada, jak rozpoznać oryginalną apaszkę Hermès.
Reklama
Reklama
Tematy:
pierreriu.com styl Hermès moda

Powiązane

Reklama

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • mkk
  2014-07-01 11:46:42
  Szanowna Redakcja latem p(po)puszcza wodze fantazji?
  Pisze bowiem światle:
  " Do wykonania jednej chusty potrzeba ok. 800 – 1200 godzin pracy."
  To jest: od 50 do 33 dni pracy non-stop!!!

  JA rozumiem: A co tam Redakcji, parę zer w tę, parę zer w tę?
  Byle wierszówka leciała...
  1
Reklama

Zobacz więcej

Reklama