Jestem autentyczny, cz. I: jak rozpoznać oryginalną torebkę Chanel
1 Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod lupę są wszelkie elementy metalowe. Ekspert przestrzega: „przede wszystkim zwróćmy uwagę na logo CC. Górna część prawej litery C powinna przebiegać na lewej literze C. Kolor metalowych elementów wszędzie powinien być taki sam, nie ma mowy o złotym zapięciu i srebrnym łańcuchu. No właśnie, jeśli mowa o łańcuchu: metal powinien być chłodny w dotyku, powinien być również dosyć ciężki oraz wydawać dźwięczny odgłos. W przypadku podróbek dźwięk ten jest pusty.”
Media
2 Oprócz litery C z prawej strony, która na górze powinna przebiegać na lewej, istnieje jeszcze jedna zasada. Dotyczy ona odległości między literami CC i grubości samych liter. Szerokość lewej litery C w połowie = szerokości między literami = szerokości prawej litery C w połowie.
Media
3 Pierwsza zasada: powinna być ona czarna ze złotą obwódką, a numer seryjny na oryginalnych kartach również powinien być koloru złotego. Podrobione karty autentyczności (o ile w ogóle są dołączone do torebki) mają zwykle krzywą obwódkę, farba ściera się, lub złota farba mieni się dając efekt hologramu.
Media
4 Wróćmy jednak do kodu z karty. Powinien on odpowiadać numerowi umieszczonemu wewnątrz torebki. Gdzie go szukać? Otóż wewnątrz torby powinien znajdować się prostokąt ze skóry, zazwyczaj takiej samej jak podszewka. W przypadku oryginalnej torebki znajduje się na nim naklejka z numerem 7- lub 8-cyfrowym. Jest to kod, który daje nam informację o roku produkcji torebki. Jeśli jest ona nowa, a wewnątrz brakuje kodu - niestety jest to równoznaczne z tym, że trzymamy w rękach podróbkę. Kody te zostały wprowadzone w 1986 roku, dlatego też we wcześniejszych modelach po prostu ich nie będzie. I jeszcze jedna wskazówka: jeśli w kodzie występuje cyfra 1, zwróć uwagę czy ma ona tzw. „szeryf”, mówiąc prościej: czy ma kreseczkę na dole.
Media