"It bag" to torby, które oznaczają styl i luksus. Nie ma gwiazdy w Hollywod, która by nie miała choć jednej z nich. Ale i na naszym polskim firmamencie znajdzie się sporo celebrytek, które mogą pochwalić się takim dizajnerskim cackiem, m.in.: Kasia Cichopek (Chanel 2.55), Karolina Malinowska czy Joanna Horodyńska (Prada, Alexander McQueen), która słynie z tego, że na odległość rozpozna podrobioną torbę.

Przedstawiamy wam 10 najbardziej pożądanych toreb świata. Każda entuzjastka mody powinna mieć w swej garderobie choćby jedną z nich.

1. Hermes - Birkin

Torebka zawdzięcza swoją nazwę pomysłodawczyni – brytyjskiej aktorce, Jane Birkin. To jedna z najbardziej pożądanych i luksusowych torebek świata. Jej cena (w zależnosci od rodzaju skóry) waha się od 30 000 zł do 150 000 zł . Jest ona w związku z tym jedną z najczęściej podrabianych toreb. Każdy egzemplarz jest wykonany ręcznie, a przy jej zakupie obowiązuje lista oczekujących. Cierpliwości musi wystarczyć na 2 do 4 lat.

Słynnymi nosicielkami Birkin są m.in.: Viktoria Beckham, Lindsay Lohan, Sharon Stone, Naomi Campbell, Nicole Richie, SJP, Catherine Zeta-Jones, Demi Moore, Elle MacPherson, Reese Witherspoon, Kate Moss, Gwyneth Paltrow, Paris Hilton

2. Chanel - 2.55

Kultowa już torebka Chanel z pikowaniem i łańcuszkiem na ramię powstała w lutym 1955 roku – stąd jej nazwa, czyli model 2.55. Rzeczywiście, jest chyba co upamiętniać, skoro każda gwiazda obowiązkowo ma w szafie kilka jej wersji kolorystycznych, a cała reszta świata marzy o tym, aby je mieć.

Oryginalną 2.55 inspirowały się m.in. firmy Top Shop, Reserved, Top Secret i Troll, na pewno więc znajdziesz gdzieś model dla ciebie.

>> czytaj dalej


3. Chloe - Paddington

Torebka Chloe Paddington nazwana została na cześć dworca Paddington, a swój początek ma na wiosennych pokazach w 2005 roku. Dla Chloe projektowała jeszcze wtedy Phoebe Philo.

Osiem tysięcy egzemplarzy zostało od razu zarezerwowanych jeszcze przed trafieniem do sklepów na całym świecie. Ale listy oczekujących były znacznie dłuższe. Zapotrzebowanie na Chloe Paddington przerosło wszelkie oczekiwania i zapoczątkowało modę na tzw. "it bags", czyli najbardziej pożądane torby sezonu. Skórzana Paddington kosztuje około 1.500 dolarów.

Słynne nosicielki: Kate Moss, Sienna Miller.

4. Balenciaga - City Motorcycle

To marka uwielbiana przez gwiazdy takie jak Jennifer Connelly czy Nicole Kidman za niepowtarzalny, odważny styl. Ich inspirowana stylem motocyklowym torebka Motorcycle City Bag była absolutnie najmodniejszą i najczęściej podrabianą torebką ostatnich lat.

Torebka Balenciagi ujmuje dbałością o detale. Zrobiona jest z niezwykle miękkiej koziej skóry, a piękne logo wytłoczone z przodu torby jest niepowtarzalną i rzadko spotykaną ozdobą, która absolutnie wyróżnia torbę spośród innych. Torba jest zarówno elegancka, jak i praktyczna, a jej niepowtarzalny, atrakcyjny kształt i wygląd sprawi, że na pewno nie zostanie pomylona z żadną inną.

>> czytaj dalej


5. Alexander McQueen - Novak

Torebka ta została zaprezentowana na pokazie Fall 2005 i była inspirowana postacią Kim Novak, gwiazdą filmów Alfreda Hitchcocka. Do wyboru jest wiele jej odmian m. in. Arran Novak Bag robiona z dzianiny i skóry,Quilted Novak Bag z pikowanej skóry ze złotymi dodatkami lub Leather Novak Bag ze skóry ze srebrnymi dodatkami. To zdaniem wielu fashionistek jedna z najładniejszych "it bags".

Cena w zależności od materiałów użytych do zrobienia torebki waha się od 7 do 40 tysięcy złotych.

6. Marc Jacobs - Stam

Nazwa torebki pochodzi od nazwiska przyjaciółki projektanta - supermodelki Jessici Stam. Marc Jacobs Stam to seria pikowanych torebek - momentami bardzo podobnych do kultowej chanelki 2.55. Cena torby zaczyna się od 1 300 dolarów.

>> czytaj dalej


7. Fendi - Spy

Jeśli lubisz robić zakupy na Allegro, z pewnością tę torbę już widziałaś w bardzo korzystnej cenie. Ale uwaga - to nie są oryginalne torebki! Aby mieć oryginalną torbę Fendi Spy należy być gotowym na wydanie ponad 2 tysięcy dolarów. Stać na nią z pewnością takie gwiazdy gwiazdy jak Hilary Duff czy Lindę Evengelistę, które nieraz widziano z tym modelem torby. Trzeba na nią czekać w kolejce nawet do 3 lat.

8. YSL - Muse

Muse Yves Saint Laurenta ma status torebki najwyższej jakości. Robiona jest z najlepszej, wytłaczanej skóry, szytej tak, że tworzy symbol literki Y. Muse jest dużą torbą ozdobioną jedynie minimalistycznymi złotymi dodatkami. Ceny Muse zaczynają się od 4 tysięcy złotych.

Słynnymi jej nosicielkami są m.in.: Katie Holmes, Lindsay Lohan, Kate Moss I Jessika Alba.

>> czytaj dalej


9. Prada - Gauffre

Torebki Prady z charakteryzującej się marszczeniami linii zwanej Gauffre to jedne z najpopularniejszych i najczęściej kopiowanych dodatków. Mimo słonych cen, torebki te sprzedają się tak dobrze, że niektóre sklepy wprowadziły limity 3 sztuk na głowę oraz listy oczekujących.

Słynne nosicielki: Wiktoria Beckham, Halle Berry, Beyonce, Madonna Kosztują od 1,800 - 2,650 dolarów.

10. Louis Vuitton - Monogram Speedy 30

Kultowa, klasyczna torba marki Louis Vuitton model Speedy 30 jest typem torby podróżnej. I podobnie jak Chanel 2.55 najprawdopodobniej jeszcze długo nie wyjdzie z mody. To torba całoroczna. Bardzo często spotyka się jej podróbki zarówno w internecie, jak i na osiedlowych bazarkach. Monogram Speedy 30 ma bardzo przestronne wnętrze i zrobiona jest z naturalnej skóry wołowej. Posiada także zewnętrzne złote zapięcie. Kosztuje ok. 620 dolarów.

To ulubiona torba Jessiki Simpson.

____________________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Torba Kwaśniewskiej kosztuje 600 zł
>>> On czyta w myślach kobiet
>>> Stało się! Demi Moore się starzeje! Zobacz!