Przy wyborze okularów warto również wziąć pod uwagę swoje osobiste preferencje i styl. Nie ma jednej idealnej opcji dla każdego, dlatego warto eksperymentować i szukać tych, które najlepiej podkreślą naszą indywidualność i wygląd. Pamiętaj, że najważniejsze jest, aby czuć się komfortowo i pewnie w wybranych okularach, które będą nie tylko praktyczne, ale również odzwierciedlające nasz styl życia.

Reklama

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy? Podpowiadamy

Okrągła twarz

Wybierz okulary o kształcie kwadratowym lub prostokątnym, które pomogą zrównoważyć zaokrąglony kształt twarzy. Unikaj okularów o zbyt dużych i okrągłych oprawkach, które mogą podkreślić okrągłą buzię.

Kwadratowa twarz

Okulary o kształcie okrągłym lub owalnym mogą delikatnie zmiękczyć kąty twarzy i nadać jej bardziej zrównoważony wygląd. Unikaj okularów o kształcie kwadratowym lub prostokątnym, które mogą podkreślić ostre linie twarzy.

Twarz owalna

Twarze o kształcie owalnym pasują praktycznie do każdego rodzaju oprawek. Możesz eksperymentować z różnymi kształtami i stylami, aby znaleźć te, które najlepiej podkreślą twoją indywidualność. Unikaj jednak oprawek zbyt dużych lub zbyt małych, które mogą zaburzyć proporcje twarzy.

Trójkątna twarz

Wybierz okulary o kształcie kociej soczewki lub owalnym, które delikatnie zrównoważą szerszą część czoła z węższą częścią żuchwy. Unikaj okularów o kształcie trójkątnym lub zbyt szerokich oprawkach, które mogą podkreślić szerokość czoła.

Twarz w kształcie serca

Reklama

Okulary o kształcie kociej soczewki lub owalnym mogą zrównoważyć szerszą część czoła z węższą częścią brody. Unikaj okularów o kształcie serca lub zbyt wąskich oprawkach, które mogą podkreślić szerokość czoła.

Prostokątna twarz

Wybierz okulary o kształcie okrągłym lub owalnym, które pomogą zmiękczyć ostre linie twarzy. Unikaj okularów o zbyt prostokątnych lub kwadratowych kształtach, które mogą podkreślić długość twarzy.