Garance to ilustratorka, która w 2006 roku zapragnęła poznać swoich czytelników. Tak zaczęła prowadzić bloga, który wkrótce stał się równie popularnym jak słynne "The Sartorialist", do którego zresztą jest porównywana, jako że do rysunków doszły zdjęcia oraz komentarze do najnowszych trendów i kolekcji.

Prywatnie Garance jest dziewczyną Scotta Schumana, zawodowo niejako jego rywalką.

W DOMU RAZEM, W SIECI OSOBNO

Podczas, gdy Scott już dawno dzięki swojemu blogowi odbił się zawodowo, Garance dopiero teraz zyskała nowe zlecenia dzięki prowadzeniu modowego dziennika.

Współpracę zaproponował jej ostatnio GAP, amerykańska marka, która obchodzi teraz swoje 40-lecie. Jednym z wydarzeń obchodów tej uroczystości będzie otwarcie tymczasowego salonu GAP w Londynie. Sklep ten będzie wyglądał jak ilustrowany notes, ilustrowany dodajmy, rysunkami Garance Dore, która została jednocześnie kuratorką swojej wystawy.

"Uwielbiam GAP i sposób w jaki skupiają się na indywidualności w swoich reklamach. Kreatywne kolaboracje zawsze mnie pociągały" – powiedziała Garnce "Vouge’owi". "To dla mnie także miejsce, gdzie kupuję sporo ciuchów, więc poczułam się bardzo zaszczycona propozycją – była dla mnie ona czymś zupełnie naturalnym. Jestem także zainspirowana obchodami 40-lecia marki, początek lat 70-tych był fascynującym czasem dla mody" – dodała Dore. Dodatkowo Dore zaprojektowała trzy limitowane edycje podkoszulków, które będą sprzedawane tylko w tym sklepie.

Sklep pojawi się w Londynie na Carnaby Street 19 września i jego życie potrwa dokładnie 19 dni.

Odwiedź bloga Garance Dore

____________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Gorąca dziesiątka modowych hitów
>>> Przełamując fale mody
>>> Katie Holmes projektuje. Co na to mąż?