Bardzo młoda i bardzo zgrabna dziewczyna wyglada nieco inaczej w mini, niż trzydziestokilkulatka po dwóch porodach. Zaraz podniosą się głosy sprzeciwu, że dyskryminujemy kobiety w nieco starszym wieku, że każdy może ubierać się, jak chce i nikomu nic do tego. Zgoda. Więc jeśli uważasz, że w doborze stroju powinna panować całkowita dowolność, nie czytaj tego tekstu. Lecz jeśli sądzisz, że w pewnym wieku powinno sie wystrzegać modowych wpadek - czytaj dalej.

Reklama

AAABY UNIKNĄĆ WYTYKANIA PALCAMI...

... nie popełniaj tych błędów:

* Biodrówki: niebezpieczeństwo: wylewające się bokami sadełko. Widok żałosny, ale jakże często spotykany na polskich ulicach. Panie o nieco obfitszych kształtach uważają, że i one muszą podążać za modą i wciskają się w dżinsy, które kończą się na biodrach. Efekt: kaszana, jak mówi Danny de Vito

* Topy na ramiączkach: w pewnym wieku wyglądają kiepsko nawet pod żakietem. Lepiej wybierać koszulki z szerokimi ramiączkami albo z krótkim rękawkiem przykrywającym górę ramion.

* Mini: czterdziestolatki z fantastycznymi nogami mogą sobie na nie pozwolić (patrz: Elle Macpherson), ale kończyny muszą być naprawdę bez zarzutu.

* Supermodne buty (np. tak zwane raciczki): mogą się wydawać idealnym unowocześnieniem, ale są niepoważne. Z drugiej strony, kurczowe trzymanie się modeli z minionego sezonu też nie jest dobrym pomysłem (uwaga, szpilek-grzybków to też dotyczy).

* Goła talia: przystoi co najwyżej kilkunastolatkom, ale też nie w każdym miejscu i nie o każdym czasie. Nie ma nic bardziej niestosownego, niż pani w zbyt krótkiej bluzce i np. eleganckim żakiecie.______________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Czy uwierzysz, że można tak okaleczyć kobietę?
>>> Stań się kobietą idealną
>>> Gdzie jeszcze można nosić perły?