Inne
Reklama

Ma być duży, widoczny i kolorowy. Może być idealnie w kolorze sukienki, lub ostro z nią kontrastować. Pamiętajcie tylko, żeby nie obwieszać się jak choinka. Jeśli bardzo rzucający się w oczy, to tylko jeden akcent. Wtedy trzeba zrezygnować z wielkich kolczyków czy bransoletek.

Inne

NA BOGATO, BO TO DROGO

Urokliwym naszyjnikiem kusi nas strona Net-a-Porter, która proponuje zgodny z najnowszymi trendami kwietny wystrój dekoltu. Za naszyjnik z emaliowanych kwiatków rozłożonych na liściastej gałązce projektu Marni zapłacimy niestety 780 euro.

Jednak można znaleźć tańsze, a prawie równie ładne odpowiedniki w polskich sklepach czy u naszych młodych projektantów.Inne

DELIKATNIE I KOBIECO

Karina Królak, której prace mogliśmy oglądać w showroomie na Fashion Week w Łodzi, sprzedaje swoje oryginalne prace za pośrednictwem strony Ludowo Mi oraz Zoom Zoom. Delikatne i subtelne ażurowe kwiatki do zawieszenia w uszach czy multikolorowe ciężkie kolie na szyję. Każdy projekt jest jedyny w swoim rodzaju i sygnowany nazwiskiem jednej z najbardziej oryginalnych polskich projektantek akcesoriów.

Inne

KRWISTE MAKI

Niesamowite rzeczy sprzedają też portale, które wystawiają prace amatorów i profesjonalistów. Warto regularnie odwiedzać ich strony aby zdążyć upolować najciekawsze okazy. Oryginalną propozycją na Pakamerze są czerwone maki zawieszone na żyłce, autorstwa Agnieszki i Piotra Herrmann – Jankowskich. Ręcznie uformowane, trójwymiarowe kwiaty z wysokojakościowej wełny australijskich merynosów i jedwabiu. Bardzo delikatne i jedwabiste, kosztują 155 zł. W podobnej cenie wyjątkowe już elegantki mogą też sprawić sobie wiosenno-jesienny kapelusik ozdobiony tym samym motywem czy jedwabno-filcowy toczek.

Zobacz maki na szyi - tutaj

Inne

POLNE ŻÓŁCIENIE

Cudowną, optymistyczną propozycję ma projektantka Fiona, której prace możemy odnaleźć na DecoBazar. Nam niezwykle podoba się żółty, polny naszyjnik wykonany z przepięknych akrylowych drewnianych korali z połyskiem oraz satynowych kwiatów śred. 5 i 3 cm. Koszt tego cuda to 98 zł plus przesyłka. W galerii tej projektantki znajdziecie także inne kwiatowo-owocowe różności, na widok których pocieknie wam ślinka.

SKÓRZANY ZWIS SZYJNY

Ciekawy pomysł ma też bydziubeka ze Stylea.pl. Jej drewnianio-skórzany naszyjnik, tym razem zwisający pomiędzy piersi, a nie oplatający szyję, jest ciekawy ale nie nachalny w formie. Czarne, szare i czerwone kwiatki przypominające bratki przeplatane są z koralikami różnej wielkości ale tego samego koloru. Koszt biżuterii to 46 zł oraz przesyłka.

CAŁA TWARZ W KWIATACH

Bardziej zachowawczym osobom polecamy choćby przypięcie sobie materiałowego kwiatu do marynarki. A najlepiej kilku podobnych kwiatów w tym samym kolorze w okolicy szyi i ramienia. W końcu z różnych znalezionych w pasmanterii cudów można samemu wyczarować jedyną w swoim rodzaju kompozycję. Jeśli nie macie talentu w dłoniach, zawsze można się udać po gotowce do H&M czy Kappahlu, które w tym sezonie mają kwiaty do przypięcia w różnych kolorach.