Modowy tydzień otworzy dzisiaj o 20.00 Fashion Designer Awards 2009, gdzie 10 finalistów będzie walczyło o staż w pracowni słynnego projektanta, Georgesa Chakry. Laureaci będą mieli możliwość odbycia praktyk w legendarnej szkole Saint Martins College of Art & Design oraz skorzystania ze stypendiów w Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru z siedzibą w Warszawie.

Reklama

WIELKIE KOLEKCJE WIELKICH PROJEKTANTÓW

Tego samego wieczoru zobaczymy jeszcze pokaz najnowszej kolekcji Georgesa Chakry, który swoje kolekcje haute couture prezentuje od 8 lat podczas Tygodnia Haute Couture w Paryżu - jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń modowych na świecie. To właśnie w jego sukni Helen Mirren pojawiła się na Gali Oskarowej w 2008, a do jego klientek należą też Tyra Banks, Rihanna, Carrie Underwood, Marcia Cross, Cameron Diaz i Jessica Alba.

A co jeszcze czeka nas podczas tego tygodnia?

POKAZY I KONKURSY

Na Fashion Week Polska złoży się kilka wydarzeń. Podczas tygodniowej imprezy będzie można zobaczyć kolekcje młodych projektantów w konkursie Złota Nitka 2009, Gala Dyplomowa ASP, Fashion Designer Awards i RE-ACT Fashion Show.

Konkurs dla projektantów Złota Nitka będzie odbędzie się jutro już po raz 17. Przypomnijmy, że w ubiegłych latach zabłysnęli Paprocki&Brzozowski oraz Maciej Zień.

Ciekawym pomysłem jest RE-ACT Fashion Show (5-6 czerwca), na które złoży się pokaz mody, wystawa ekologicznych mebli i sztuki recyklingowej. 20 wyselekcjonowanych projektantów pokaże swoje kreacje 600-osobowej publiczności i jury. Twarzą RE-ACT została Iza Miko, polska aktorka z Hollywood, która niedawno zagrała w hicie TVN "Kochaj i tańcz". Miko aktywnie włącza się w walkę o ekologiczną planetę, założyła nawet swoją stronę Ekomiko.com , która również współpracuje z łódzkim tygodniem mody.

Pełna lista wydarzeń, nazwisk i więcej informacji znajduje się na: www.fashionweek.pl