Niemiecki magazyn "Elle" - na zlecenie Instytutu Nauki w Hamburgu - sprawdził, co mężczyznom podoba się w kobietach. Badania wykazały, że bardzo sexy, zdaniem panów, jest kolor czerwony. Buty, majteczki lub sukienka w tej barwie wzbudzają pożądanie u co piątego Niemca.

Ale również nasi mężczyźni mają sentyment do tego koloru. Znany muzyk - Fisz poświęcił czerwonej sukience jedną ze swoich najpopularniejszych piosenek, pt. "Czerwona sukienka": "To tak się przedstawia. A co to za klub, co to za miejsce ja dobrze nie pamiętam. A wiem tylko jedno, nic nie działa jak czerwona sukienka (Właśnie tak)".

Kreacja w tym kolorze jest również znakiem rozpoznawczym włoskiego projektanta mody Valentino. Bez względu na zmieniające się trendy, niemal w każdej jego kolekcji pojawiały się czerwone sukienki, zmieniał się tylko ich fason, dodatki i materiał, z którego były uszyte. Valentino uważa bowiem, że żadnym innym strojem nie da się aż tak podkreślić kobiecych wdzięków.

Czy potrzebna jest większa rekomendacja, by w walentynkowy wieczór ubrać się właśnie w budzącą pożądliwe spojrzenia czerwoną sukienkę? Przecież czerwony to kolor miłości...

Suknie projektu: Abeda Mahfouza, Jamala Taslaqa, Michaela Michalsky'ego

Michaela Michalsky'ego, marki "Mongrels in common" i "Strenesse"

Kiry Plastinina, Abeda Mahfouza, Gianni'ego Calignano