Gratulacje, kwiaty, uściski... Kiedy na wybieg mody wychodzi modelka w sukni ślubnej - wiadomo, że pokaz dobiegł końca. Zazwyczaj bowiem projektanci zostawiają najbardziej łakomy kąsek na koniec show. W końcu suknia ślubna to najważniejsza kreacja każdej kobiety, i warto ją zobaczyć.
Na ten moment z niecierpliwością czekają niezamężne gwiazdy. Będą mogły wybrać, kto w przyszłości uszyje im białą sukienkę.

Claudia Jimenez, peruwiańska projektantka, w finale pokazu swojej kolekcji podczas Tygodnia Mody w Meksyku wyszła na scenę razem z modelką ubraną w suknię ślubną. Podobnie zachował się francuski projektant Jean-Paul Gaultier. Suknię z długim trenem i ślubny kapelusz proponuje pannom młodym w sezonie wiosna/lato 2008.Panna młoda wymyślona przez Aiishe Ramadan w Dubaju nie miała co prawda długiego welonu, diademu czy kapelusza, tylko chustkę, ale jej suknia była nie mniej ozdobna niż ta od europejskich projektantów.

Krótka czy długa?

Skromna suknia dopasowana do sylwetki i wielki kapelusz "utkany" z płatków róż z długim welonem to propozycja Jayna Simpsona. Natomiast w przekonaniu Agathy Ruiz de la Prada panna młoda powinna iść do ołtarza w krótkiej sukni i kolorowych rajstopach.

Innego zdania jest Antonio Marras, który podczas pokazu wiosna/lato 2008 w Mediolanie swoją modelkę ubrał w długą, powłóczystą suknię.

Miss AIDS w dniu ślubu

Sukni ślubnych nie mogło również zabraknąć podczas pokazu Love Fashion AIDS w Kijowie. Projektanci z Ukrainy stworzyli specjalną kolekcję, by zwrócić uwagę opinii publicznej i światowych mediów na epidemię AIDS, która szerzy się w ich kraju. Ich inicjatywę poparła Czeszka, Miss Świata 2006, Tatana Kucharova.

Tak jest, Panie Kapitanie!

W bikini wzięła ślub Pamela Anderson na pokładzie luksusowego jachtu i być może właśnie dlatego taki strój pannom młodym proponuje Jerry Tommolini. Oryginalna "suknia ślubna" z kolekcji "Pin Up" została pokazana podczas Tygodnia Mody w Mediolanie.

Puszczę to małżeństwo z dymem...

Jean-Paul Gaultier równie uważnie dba o szczegóły ślubnych kreacji i sposób ich prezentacji. Panna młoda w czepcu i koronce zrobiła sobie przerwę na papierosa.