Bawełniana bluza przemieni Cię w motylaKiedy byłaś nastolatką uwielbiałaś szerokie bawełniane bluzy, bo są wygodne, miękkie i praktyczne. Im bardziej kolorowe i wzorzyste, tym lepiej. Ale co zrobić z nimi w dorosłym życiu? Do pracy zakładasz garsonkę, na imieniny do cioci Jadzi spódniczkę i białą koszulę, a do teściowej sweterek w serek. Chcesz złamać rutynę? Uszyj barwną sukienkę ze starych bluz, puść wodze fantazji, sprawdź, jak to jest być... motylem.

Staroć? Nie wyrzucaj!

Sukienka z gazet to sztandarowa kreacja kontrowersyjnego projektanta. Wykonana z 30 egzemplarzy dziennika "Financial Times" ma zwrócić uwagę na problem zbędnego recyklingu. Zdaniem Gary'ego za dużo informacji znajduje się w gazetach, których nie sposób przeczytać od deski do deski. Trudno także sprzedać cały nakład. Tony makutaltury ulegają przetworzeniu, co z kolei zanieczyszcza środowisko naturalne.

Twoja szafa pełna jest starych, wytartych dżinsów, których żal Ci wyrzucić, bo są kultowe, ulubione, niezastąpione? Możesz iść za przykładem projektanta i uszyć z nich efektowną sukienkę. Jedyną w swoim rodzaju.

Militarne ciuchy już niemodne? Ależ to bzdura!


Ekskluzywna spódnica dla kolekcjonerek trenczy marki "Burberry" w połączeniu z gorsetem w kratkę i krótką kurteczką to bardzo droga kreacja dla znudzonych "mieszczuchów". Jak długo trzeba na nią czekać? Ok. 18 lat. Z tylu bowiem trenczy Gary uszył odlotową spódnicę. Dlaczego tak długo? Która z nas stać na więcej niż jeden markowy i superdrogi płaszczyk rocznie?

Dla kobiet o cieńszym portfelu projektant przedstawił równie ekstrawagancką propozycję. Przepis na oryginalną sukienkę jest tani i prosty: 28 militarnych kurtek w różnych odcieniach oliwki, zieleni i beżu tniemy na kawałki i zszywamy w pasy spójne kolorystycznie. Na dole "fundujemy" sobie falbanki.

Rozbij bank starych siatek na zakupy!


Wystarczy 21 plastikowych toreb, by wyczarować obłędną suknię np. na sylwestra. Lub wykorzystać do tego celu kolekcję flag lub chusteczek.

Gary Harvey z modelką na pokazie swojej kolekcji podczas Tygodnia Mody w Los Angeles.