Sezon wiosna-lato jest bliżej niż nam się wydaje. Za chwilę zrezygnujemy z ciepłych botków, wełnianych splotów, futrzanych kołnierzy. Zamiast tego dobędziemy z czeluści szaf lekkie sukienki, delikatne żakiety i szpilki. Wiele z naszych ubiegłorocznych zdobyczy będzie mogło święcić swój modowy triumf również i w tej wiosny. Trendy wiosenno-letnie lubią zapętlać się, hołubiąc niezmiennie pastele oraz biel.

Reklama

Zestawienie eleganckiej spódnicy ze sportowa bluzą mogło niegdyś wywoływać nie lada konsternację (główne zdjęcie). Na szczęście nie musimy już przejmować się tego rodzaju konwenansami. Wszelkie miksy tkanin „dresowych” w połączeniu ze szlachetnymi materiałami mają swoje niekwestionowane pięć minut. Szczególnie efektownie wypadnie bluza ze spódnicą o topowej długości midi. Do tego niekonwencjonalnego duetu dodajmy szpilki i subtelną kopertówkę. Całość niech będzie utrzymana w świetlistym, jasnym klimacie nadchodzącej wiosny.

Istotnym trendem lansowanym na wybiegach wielkich projektantów jest odkryty brzuch – minimalnie i dyskretnie, tworząc ledwo dostrzegalny, subtelny akcent, lub wręcz przeciwnie – śmiało i w całej okazałości. Krótkie topy powracają do łask, tworząc doskonałe zestawienia z nieśmiertelnymi boyfriendami lub ultrakobiecą spódnicą na kole. Aranżując wiosenne stylizacje nie zapominajmy o uniwersalnych ramoneskach – co roku wyraźnie zaznaczają swą niepodważalną pozycję na piedestale modowych evergreenów.

Ten sezon po raz kolejny należy do pasteli. / Media

Wielki powrót frędzli stanowi odniesienie do wiecznie eksploatowanego w modzie stylu boho. Zestawienie grzecznej pudrowo-różowej sukienki z oversize’owym kardiganem i krótkimi ankle-boots świetnie nawiązuje do tego efektownego trendu, lansowanego na salonach od wielu sezonów. To opcja na chłodniejsze dni, ale wciąż mocno osadzona w stylistyce sezonu wiosna-lato 2014.

Reklama
Ten sezon po raz kolejny należy do pasteli. / Media