W neonowych, wyrazistych kolorach, np. kobaltowym niebieskim, ale też w bieli i czerni najlepiej jest kobietom o zdecydowanej urodzie.

Reklama

- Ciemne włosy, mocne oko, tęczówka o zabarwieniu brązowym, nierzadko czarnym - to są tzw. panie zimy - tłumaczy Katarzyna Krzyszkowska-Sut, stylistka i wizażystka.

Tzw. jesienie to kobiety o brunatnych włosach, z ciepłą tęczówką: oliwkową czy turkusową. Dla nich najlepsze są wszelkie odcienie brązów i beżów.

- Pasują im też kolory pomarańczowe, kolory czerwone, z takim dosyć nasyceniem - wymienia stylistka. - Przypudrowane, pastelowe, delikatne, ale chłodne kolory są charakterystyczne dla typu lata, a ciepłe najbardziej pasują do typu wiosny.

Co ważne, typ urody nie musi przesądzać o rezygnacji z ulubionych kolorów. Wystarczy poznać kilka prostych trików, które pomogą je dopasować.

- Jeżeli dany kolor nie pasuje nam przy buzi, ponieważ rzuca poświatę bezpośrednio na naszą twarz, to wtedy stosujemy go w dolnych partiach ciała - wyjaśnia Krzyszkowska-Sut agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

W praktyce wygląda to tak, że jeśli kobieta o typie chłodnym, do której pasują wszystkie kolory w odcieniach szarości, czerni i delikatnej bieli, ma ochotę na modny pomarańcz, może założyć pomarańczowe spodnie, spódnicę bądź dodatki w takim odcieniu.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!