Modne będą buty grungowe, buty rockowe w stylu motocyklowym. Także buty z różnego rodzaju skóry, na przykład ze skóry licowej czy lakierowanej, w różnych odcieniach – wylicza Magdalena Albińska z firmy Clarks.

Nadal modne są buty ze skóry imitującej skórę węża. Do łask wracają też buty ze skóry udającej końskie włosie, a w rzeczywistości wykonane z krowiej skóry.

Niezmiennie na sklepowych półkach pojawia się zamsz. Jeśli chodzi o kolory, koniecznie trzeba postawić odcienie czekolady.

Takie ciepłe kolory, które akurat świetnie wyglądają jesienią – mówi Magdalena Albińska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Modny będzie także styl edwardiański, czyli buty stworzone z myślą o mężczyznach, ale noszone przez panie. To obuwie ciężkie i masywne, ale zrobione z myślą o kobiecych nogach.

Bardzo fajnie to wygląda, szczególnie, jeżeli buty są w jakiś sposób są zdobione, np., skóra jest metalizowana, pozłacana, srebrna – podkreśla Albińska.

W ładną pogodę, bez śniegu, warto skusić się na szpilki. Ale klasyczne:

Szpilki na słupkach w tym sezonie z wydłużanym noskiem, również takie dosyć masywne, potężne obcasy, zaczynają być coraz bardziej popularne. Klasyczne szpilki, klasyczna czerń, buty często zdobione jakimiś dodatkami np. imitacjami biżuterii drogocennej – podkreśla Magdalena Albińska.

Dla odważnych, styliści proponują buty zdobione ćwiekami, frędzlami lub sprzączkami. Warto też zaszaleć z kolorem – tej zimy modny będzie nie tylko czarny.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!