Mimo że alternatywny rock z pewnością nie znajduję się w głównym nurcie muzycznym XXI wieku, moda z sentymentem wraca do buntowniczych lat 80. Reinterpretując dobrze znane i sprawdzone trendy projektanci co roku prezentują nam nowe odsłony młodzieżowego, niedbałego grunge’u. Bazując na mrocznej czerni, kracie i oversize’owych ubraniach z powodzeniem można stworzyć ostry, rockowy look. Ułatwiają to sieciówki, które w swoich kolekcjach lansują takie hity jak skórzane rurki, obszerne asymetryczne płaszcze, długie bawełniane spódnice czy motocyklowe kurtki.

Reklama
Media

Jak jednak wyróżnić się z tłumu pokolenia new grunge, dla którego codzienną bazą są wszechobecne ćwieki i skórzane imitacje? Przede wszystkim warto wyposażyć się w bardziej współczesne i nieco oderwane od grunge’owego trendu dodatki oraz kolory. Czerń od stóp do głów to wygodna i stylowa propozycja, ale uzupełnienie jej kolorowym plecakiem z piór i szlachetną biżuterię pozwoli na oryginalne przełamanie klasyki. Grunge może być utrzymany również w odcieniach szarości. Wyblakłe dżinsy i krótki pikowany top to świetna baza do eksperymentów. Ciekawym dodatkiem mogą być okulary lenonki, srebrne buty á la Martensy oraz torba-worek z motywem szachownicy. Aby do nieśmiertelnego trendu wprowadzić dziewczęcy akcent, niezbędna będzie luźna sukienka z dzianiny. W towarzystwie lśniących legginsów i ciężkich, motocyklowych butów stworzy idealną klubową stylizację na wieczór.

Naszyjnik New Yorker: 29,95pln spodnie New Yorker: 119pln koszula TALLY WEiJL: 79,90pln plecak: River Island: wzór zegarek: Michael Kors/YES: 1065pln płaszcz River Island: wzór buty PRIMAMODA: 369pln / Media

W XX wieku grunge był propozycją dla tych, którzy stali w opozycji do obowiązujących trendów – dzisiaj grunge’owy look to absolutny "must" każdego fashionisty. Inspiracje pozostają te same, jednak sam styl ewoluował – nie jest już synonimem niechlujnego, luźnego ubioru, ale dopracowanym i przemyślanym sposobem na stylizacje w chłodne dni.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!