Panie lubiące wznosić się ponad ziemię, ale ceniące wygodę, mogą zdecydować się na klapki na koturnie, czyli na wysokiej i szerokiej podeszwie. Lekkie i przewiewne buty są idealne na lato. - Obalamy mit, że klapki nadają się tylko na plażę. Otóż nie! Nowoczesna moda to nie tylko wysokie obcasy, tak niewygodne w upalne dni. Możemy je zastąpić klapkami na koturnie, które podobnie jak szpilki, wyszczuplą naszą łydkę, nadadzą nogom piękny i powabny kształt, a przy okazji nasza stopa będzie swobodnie oddychać i będziemy miały pewność, że pozostanie zdrowa! - mówi PAP Life Katarzyna Raduszyńska, przedstawicielka brazylijskiej marki Ipanema, słynącej ze stylowych klapek.

Reklama

- W takich butach można spędzić kilka godzin na spotkaniu z przyjaciółką, w kinie, podczas zakupów i mamy gwarancję, że wrócimy do domu wypoczęte i zadowolone. Dodatkowym atutem są wspaniałe wzory, różnorodność kolorystyczna i kształt, doskonale pasujący do stóp - twierdzi Katarzyna Raduszyńska.

Uwagę przykuwają eksperymenty z samym koturnem. Podeszwa może być łączona z kilku materiałów. Spotyka się koturny zrobione z drewna albo wykończone korkiem lub plecionką ze sznurka. Podeszwy mogą też mieć fantazyjne kolory.