Michelle Obama musi podołać nie tylko obowiązkom pierwszej damy Stanów Zjednoczonych, ale stawić też czoła opinii publicznej. Ta nie szczędzi jej krytyki. Gust Obamy wciąż budzi bowiem wątpliwości. Niedawno słynny kreator mody Karl Lagerfeld skrytykował nową fryzurę Amerykanki mówiąc, iż wygląda ona "jak prezenterka telewizyjna, co nie jest komplementem". Swoją opinię na temat wizerunku Michelle Obamy postanowiła wydać również prekursorka mody punkowej, Vivienne Westwood.

Reklama

"Szkoda słów..." - odpowiedziała Westwood, zapytana o to, jak ocenia ubiór Michelle. Po chwili namysłu rozwinęła wypowiedź. - To, co na siebie nakłada, jest paskudne. Jest ładną kobietą, ale nie ma pojęcia, co do niej pasuje - skomentowała projektantka na łamach "The New York Times".

Vivienne Westwood uważa, że Michelle Obama powinna przyjrzeć się stylowi innej pierwszej damy Ameryki, Jackie Kennedy-Onassis.

- Jackie wybierała rzeczy, które odzwierciedlały jej osobowość i które przydawały jej szyku. Właśnie do tego służy moda - mówi kreatorka.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!

Reklama