Żywy, lśniący i soczysty, promieniujący blaskiem, a jednocześnie wytworny i tajemniczy. Emeraldowy już niedługo zagości na okładkach modowych magazynów, na sklepowych półkach i w naszych szafach. Jego niewątpliwą zaletą jest młodzieńczy urok. Szmaragdowa zieleń potrafi rozjaśnić czarną stylizację lub nadać wytworności jasnemu, wiosennemu zestawowi. W przeciwieństwie do wielu innych barw, emeraldowy pasuje do każdej karnacji i koloru włosów. Otoczy luksusem i elegancją zarówno brązowookie brunetki, blondynki o jasnej cerze, jak i piegowate rudowłose fashionistki. Ponieważ jednak odchodzimy powoli od idei kolorowego total looku, a zielona stylizacja od stóp do głów mogłaby wyglądać nieco komicznie, warto łączyć szmaragdowy z dwoma podstawowymi kolorami – bielą i czernią. Emerald zestawiony z modnym duetem będzie jego harmonijnym i zmysłowym uzupełnieniem.

Reklama
Najmodniejszy kolor wiosny 2013 / Media

Zieleń szmaragdu nie jest oczywista i dookreślona. Ten cenny minerał mieni się wieloma odcieniami, różna jest także skala jego przezroczystości. Dlatego emerald roku 2013 będzie osobistym kolorem każdej z nas – w zależności od gustu, stylu i typu urody będziemy przebierać w wielu tonacjach zieleni, począwszy od limonkowej, przez nasyconą i ciemną, aż po tę wpadającą w błękit. Szmaragdowy, oprócz szlachetnego połączenia z klasyczną bielą i czernią, doskonale współgra ze złotymi dodatkami, które wydobywają jego piękno. Złota biżuteria, kołnierzyk koszuli czy dyskretny pasek uwypuklą głębię koloru i pomogą stworzyć inspirującą, oryginalną i elegancką stylizację.

Najmodniejszy kolor wiosny 2013 / Media

Luksusowy szmaragd, pociągający emerald lub odświeżająca i pozytywna zieleń – bez względu na nazwę, kolor roku 2013 jest jeden. Będzie kusić swoim blaskiem i energią, dodawać uroku stylizacjom i mienić się w promieniach słońca.