Dwudziesty wiek przyniósł kobietom nie tylko prawa wyborcze, ale także możliwość modowej ekspresji. Spodnie, które wtedy zagościły w kobiecej garderobie dziś stanowią jej główny element. Świat, a tym samym i moda na szczęście posunęły się dużo dalej i dlatego, współcześnie nikogo nie dziwi już kobieta ubrana od góry do dołu w rzeczy swojego mężczyzny. Projektanci wiedzą,
iż kobieta w garniturze jest równie seksowna jak w czerwonej sukience koktajlowej, stąd i w tym sezonie na wybiegach mogłyśmy.

Reklama

Jeżeli chcesz podążać za trendami zadbaj, żeby w Twojej szafie znalazły się luźne, ale dobrze skrojone spodnie, klasyczna koszula i marynarka o typowo męskiej stylistyce. Takie zestawienie można wykorzystać zarówno do pracy, szkoły jak również na wyjątkowe okazje.

Dandysowa nonszalancja / Media

Jeśli myślisz o męskim stylu na wieczorne wyjście, sprawdzi się on na pewno w połączeniu z mocniejszym makijażem - czerwone usta czy 'smokey eyes' niczym Marlena Dietrich będą świetnym dopełnieniem tego stylu. Jeżeli chcesz, aby Twoja stylizacja à la dandys była jeszcze bardziej kobieca, do czarnych lekko luźnych spodni załóż transparentną koszulę i stanik w intensywnym kolorze. Jeśli nie boisz się odważnych zestawów, do zapiętej marynarki, zamiast koszuli wybierz kuszący gorset. Chcąc osiągnąć mniej zobowiązujący efekt idealny na uczelnię, postaw na szorty i oficerki, które również idealnie wpasują się w proponowany trend. W biurze lepiej będziesz prezentować się w długich spodniach. Aby nie wyglądać nudno wykorzystaj dodatki w ciekawych kolorach. Buty czy torebka w mocnym kolorze potrafią zdziałać cuda!

Dandysowa nonszalancja / Media

Przy komponowaniu looku na dandysa niezbędne są akcesoria. Możesz wykorzystać zarówno krawat w jednolitym kolorze, jak i muszkę o oryginalnym deseniu. Jeśli nie czujesz się dobrze „pod krawatem” postaw na kapelusz czy fular. Wybierając biżuterię nie zapomnij o broszce, przypięta do marynarki będzie stanowiła idealną 'kropkę nad i'.