Jednym z silniejszych trendów są motywy kwiatowe - zarówno drobna łączka jak i dużych rozmiarów rokokowe magnolie. W tym sezonie zaskakują rozmaitością barw i kształtów, a także nietypowym połączeniem asymetrycznych krojów z niezwykle skomplikowanymi ornamentami. Ta iście barokowa przesada jest jednak tym co w tym sezonie projektanci ukochali sobie najbardziej - począwszy od Versace po znany z klasycznych rozwiązań dom mody Chanel.

Reklama
Gorący trend nadchodzącego sezonu / Media

Z kolei zwierzęce wzory stały się wizytówką Roberta Cavallego. Jego znakiem rozpoznawczym jest znana od wielu sezonów imitacja skóry węża, która na dobre zagościła w modzie ulicznej. Tej jesieni printy to jednak nie tylko motywy, ale przede wszystkim całe sylwetki ptaków, kotów czy jaszczurek. Wzory te są niezwykle delikatne, drobne, lecz na tkaninie pojawiają się gęsto i w dużych ilościach.

Gorący trend nadchodzącego sezonu / Media

Każda z nas znajdzie zapewne pośród propozycji dostępnych marek coś wyjątkowego. Łączenie różnego rodzaju nadruków to naprawdę świetna i stylowa zabawa. Nie bójmy się odważnych, kontrastowych zestawów. Duże wzory śmiało zestawiajmy z drobną łączką czy cętkami. Jeśli z printami chcesz zaszaleć także w pracy, wówczas postaw na nieco bardziej stonowane dodatki: torbę czy czółenka w prostym, klasycznym wydaniu.