Yoko Ono ofiaruje kobietom, wielbicielkom błyskotek, klucze do nieba, lepszego życia, a nawet wszechświata... Artystka, muzyk, reżyserka, poetka, pisarka i performerka zaprojektowała swoją pierwszą kolekcję biżuterii i nie byłaby sobą, gdyby za jej sztuką nie stało intrygujące przesłanie... Motywem przewodnim limitowanej edycji dodatków zaprojektowanej dla Swarovskiego jest klucz.

Reklama

- Współpraca ze Swarovskim była atrakcyjną propozycją. W 1966 roku zaprojektowałam swój pierwszy szklany klucz do otwierania bram niebios i tak go też nazwałam "Glass Keys to Open the Skies". Ówcześnie był dostępny tylko dla poważnych kolekcjonerów sztuki - mówi Yoko Ono o genezie motywu kolekcji zaprojektowanej dla Swarovkiego.

Kolekcji biżuterii zaprojektowanej przez Yoko, która w nowojorskich sklepach Swarovskiego będzie dostępna w przyszłym miesiącu, składa się z wysadzanych kryształami szklanych kluczy zawieszonych na srebrnych łańcuszkach, podpisanych przez Yoko "kluczowych" wisiorków, bransoletek, pierścieni oraz naszyjników z przewodnim motywem kolekcji.

- Tym razem chciałam się podzielić ze światem moja nową koncepcją szklanego klucza do drzwi lepszego życia - "Unlocking a Door to a Better Life". Swarovski i jego kunsztowne prace zainspirowały mnie do zaprojektowania klucza otwierającego las oraz klucza otwierającego wszechświat - mówi o swoich pracach artystka.

Reklama

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA!