Nie każdą kobietę stać, aby podobnie jak Victoria Beckham wydać 635 funtów na parę klasycznych szpilek stworzonych przez obuwniczego maestro, Christiana Louboutin. Co bardziej pomysłowe fanki jego projektów zdecydowały się stworzyć własne buty z czerwoną podeszwą, skrojone na miarę ich budżetów.

Reklama

Claire Stevenson, 24-latka z Croydon od zawsze marzyła o parze szpilek od Louboutin, chciała sprawić sobie takie na ślub jej kuzynki. Jednak zamiast udać się do ekskluzywnego butiku projektanta, wyznając zasadę "zrób to sam", udała się do sklepu z farbami.

- Nie stać mnie na oryginalne buty od projektanta, jednak czułam presję, aby na ślubie prezentować się jak najlepiej. Kupiłam parę czarnych szpilek za 20 funtów i pomalowałam ich podeszwę na czerwono. Chciałam, żeby wyglądały jak oryginalne. Następnego dnia były gotowe - tłumaczy Stevenson. - Podczas uroczystości każdy chwalił moje buty, dlatego planuję przerobić tak kolejne szpilki - dodała.

Peter Rooney, menedżer sklepu Homebase w Londynie zauważył, że sprzedaż czerwonej farby w ostatnim czasie wzrosła aż o 40 proc. Przyczyną jest wesoła twórczość młodych dziewczyn chcących za wszelką cenę podążać za najnowszymi trendami.

- Wiele osób śledzi magazyny, aby dobrać odpowiedni kolor ścian, albo taki, który jest zgodny z najnowszymi trendami. Zauważyliśmy jednak, że w ostatnim czasie, w bardzo szybkim tempie rośnie liczba młodych dziewczyn, które przychodzą z modowymi magazynami i starają się dobrać odpowiedni odcień czerwieni, identyczny jak ten na podeszwach butów Louboutin - relacjonuje Rooney.