Łam zasady - to jedna z podstawowych zasad, którą Twiggy kieruje się w stylizacjach. Jestem zaskoczona, kiedy ludzie mówią, że wraz z osiągnięciem pewnego wieku musisz zacząć się ubierać w określony sposób. Mam 62 lata, ale wiek zupełnie nie wpłynął na to, jak się ubieram. Nie należy traktować mody zbył dosłownie i zbyt poważnie. Ubrania powinny być wygodne, ale i stylowe - przekonuje Twiggy.

Reklama

Do ulubionych elementów garderoby modelki bez wątpienia należą marynarki i kardigany, które zdaniem Twiggy stanowią esencję kobiecej garderoby. A kolorem, który w niej dominuje jest granat.

Kiedy projektowałam kolekcję dla Marks & Spencer w pracowni wszyscy żartowali, że każde ubrania chciałam w kolorze granatowym. Powód jest prosty. Granatowy to kolor, który pasuje każdej kobiecie, w każdym wieku. Z powodzeniem możesz budować wokół tego koloru swoją garderobę, podobnie jest w przypadku odcieni bieli i szarości. Osobiście uwielbiam kolor różowy, jako kolorystyczny akcent, który ożywia stylizację - tłumaczy Twiggy.

Modelka podkreśla, że wisienką na torcie każdej stylizacji są dodatki i akcesoria. Zachęca do kupowania akcesoriów, które będą przykuwały uwagę. Przekonuje jednak, że w tworzenia własnego stylu nie należy kierować się jedynie trendami. Nie bądź ofiarą mody - to jedno z jej podstawowych przykazań.

Reklama

Wkładaj swoją osobowość w to jak się ubierasz. Pamiętaj, że nie to, w co się ubierasz, a pewność, z jaką się w czymś prezentujesz, powoduje, że wyglądasz fantastycznie - dodaje Twiggy.