Jak grzyby po deszczu w sieci pojawiają się modowe blogi, których bohaterami są modne maluchy. Tylko w tym roku powstały takie blogi jak: Hide and Go (Style), a children's fashion blog which launched earlier this year along with similar sites The {Tiny} Times, Children With Swag and Planet Awesome Kid.

Reklama

Twórców blogów poświęconych dziecięcej modzie zaskakują nie tylko wysmakowane stylizacje najmłodszych trendsetterów, ale pewność, z jaką się prezentują.

- Styl, to nie tylko ubrania, to przede wszystkim sposób, w jaki dzieci je prezentują - tłumaczy 24-letnia Erica Tashiro, autorka bloga Hide and Go (Style). - Jestem przekonana, że dzieci są niezwykle naturalne, niezależnie od tego, czy stoją przed obiektywem, czy prezentują się na ulicy - dodaje.

Erica Tashiro samodzielnie wykonuje zdjęcia prezentowane na jej blogu, jednak wielu z twórców takich stron polega na rodzicach, którzy przysyłają zdjęcia stylizacji swoich modnych pociech.

Julia Samersova, założyła swojego bloga Planet Awesome Kid, bo chciała uchwycić niezwykły styl maluchów prezentowany na nowojorskich ulicach.

Reklama

- Dzieci, szczególnie te starsze, które same decydują, w co chcą się ubrać, w niezwykły sposób wyrażają siebie przez to, co mają na sobie. Odnalazłam prawdziwe piękno w sposobie ubierania się dzieci. Myślę, że dzieciństwo to ten jedyny, niepowtarzalny czas, kiedy możesz się ubrać jak chcesz, w co chcesz i nie ponosić z tego tytułu żadnych konsekwencji. Obserwowanie tego jak dzieci z różnych kultur i różnych zakątków świata wyrażają siebie za pomocą mody jest bardzo ekscytujące - tłumaczy Julia Samersova.

Wielu zarzuca blogerom dokumentującym dziecięcą modę, że starają się na siłę z dzieci uczynić dorosłych, stylizując swoje pociechy. Nieco innego zdania jest Julia Samersova.

Reklama

- Nie podzielam opinii, że to, co czyni dzieci uroczymi, to stylizowanie ich na małych dorosłych. Na naszym blogu pokazujemy dzieci, które po prostu są dziećmi - zwariowanymi, beztroskimi, radosnymi i wolnymi - tłumaczy blogerka.

Niezależnie od tego, czy styl najmłodszych podyktowany jest wpływem modnych i podążających za trendami, fakt, że dzieci upodabniają swój styl do tego, jaki prezentują rodzice, jest całkowicie normalne, tłumaczy pedagog Ann Barbour.

- Dorośli są ulubionym tematem dziecięcych zabaw, to właśnie ich naśladują dzieci. Szczególnie w przypadku dziewczynek, naśladowanie mam jest sposobem na zrozumienie tego, czym jest kobiecość - tłumaczy specjalistka z California State University.

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA!