Pochodzący z lat 50. fason swoją popularność zawdzięcza takim ikonom jak Adurey Huburn czy Marilyn Monroe. Od tej pory regularnie pojawiał się w późniejszych dekadach, zataczając koło pojawiających się trendów w modzie. W tym sezonie cygaretki są absolutnym faworytem wśród fasonów spodni i pojawiają się w wielu kolacjach, zarówno tych projektanckich, jak i wśród marek sieciowych.

Reklama

Ze względu na ich niezwykle zgrabny fason najlepiej prezentują się na smukłej sylwetce i w parze z wysokimi szpilkami, lub koturnami. Dodatkowo, wybierając buty w kolorze „nude” możemy optycznie wydłużyć nogi. W przypadku cygaretek wszelkiego rodzaju tuniki muszą ustąpić miejsca krótszym i dopasowanym do ciała topom. Duetem doskonałym, jest z pewnością szalenie modna w tym sezonie baskinka, która podkreśla talię i wybornie komponuje się z przylegającymi do ciała spodniami.

Świetnie pasuje do nich baskinka / Media

Z kolei szczęśliwe posiadaczki długich i szczupłych nóg, mogą z powodzeniem łączyć cygaretki z balerinami lub butami stylizowanymi na męskie. W przypadku, gdy decydujemy się na pantofle odsłaniające kostki warto pamiętać o skarpetkach – dodatek, który znacząco uzupełni cały look i podkreśli zadziorną stylizację.