Kaja Śródka zaprezentowała swoją kolekcję na Warsaw Fashion Weekend w ramach pokazów Fashion Rocks, które łączą koncerty muzyczne i prezentacje mody.

Reklama

Była to pierwsza pełna kolekcja Kai Śródki, o której stało się głośno za sprawą związku z aktorem Borysem Szycem. Para się rozstała, ale media nie przestały się interesować eteryczną blondynką - tym razem za sprawą oryginalnych fraków, które tworzy w swoim Atelier "The Frock", i w które chętnie ubierają się gwiazdy m.in. Ada Fijał i Ilona Felicjańska.

Kolekcja Kai w całości poświęcona była różnym wariacjom na temat tego męskiego elementu garderoby. Na wybiegu pojawiły się długie, orientalne i bogato zdobione fraki w mocnych kolorach, a także krótkie - bardziej przypominające żakiety Chanel - i utrzymane w modnych pastelach. Materiały do tej kolekcji pochodzą z Tajlandii, którą Kaja odwiedziła w styczniu. Uzupełnieniem fraków były koronkowe szorty i majtki.

- Jestem zadowolona. Ta kolekcja jest dość ryzykowna, ponieważ łączy tajlandzkie batiki, czyli taką różnorodność wzorów z frakową klasyką. Zobaczymy, czy zdobędzie to uznanie, ale trzymam kciuki, żeby tak się stało - powiedziała Kaja Śródka.

- Jestem zachwycona. Nikt w Polsce nie robi czegoś takiego. Nikt nie wpadł na taki pomysł. Myślę, że ta kolekcja jest absolutnie na światowym poziomie i mam nadzieję, że Kaja wyjdzie ze swoją modą poza granice Polski. Myślę, że te projekty są bardzo oryginalne, ale przy tym uniwersalne - można je nosić zarówno, na co dzień, jak i na wieczór - powiedziała po pokazie Ada Fijał.

ZOBACZ ZDJĘCIA!