- Wiosną 2012 nie ma jednego, słusznego wzoru jeansów - uważa stylistka Joanna Oparcik. Zaznacza jednak, że do łask wracają "dzwony", o których w swojej lekcji stylu wspominała modelka Kate Moss. Prawdziwym objawieniem są również kolorowe jeansy.

Reklama

- Zarówno nowoczesne, wąskie modele typu slim czy skinny, jak i lekko poszerzone bootcut (fason z lekko poszerzaną nogawką) są dostępne w sklepach. Ponownie wracają za to "dzwony" - model wąski aż do kolan i wyraźnie rozszerzający się ku dołowi. Na cieplejsze dni warto zainwestować w model 7/8, z wąską nogawką, który świetnie pasuje do lekkich sandałów i balerinek - proponuje stylistka Joanna Oparcik.

Nie da się jednak ukryć, że na pierwszy plan, w modowych trendach wysunęły się kolorowe jeansy. Ich pastelowe kolory wpisują się idealnie w kolorystyczny trend, jaki zapanował nie tylko na wybiegach, sięgnęli po niego również makijażyści i koncerny kosmetyczne.

- Najmocniejszym trendem, obecnym niemal u każdego projektanta i teraz w każdej sieciówce, są kolorowe jeansy. Wybieramy blade neony - róże, odcienie malinowe, miętowe czy cytrusowe lub odcienie pastelowe. Kolorowe jeansy są dość bezlitosne dla naszej figury, tym bardziej, że najmodniejszym dla nich modelem jest skinny - podkreśla stylistka.

Jeśli nie mamy na tyle odwagi, albo fizycznych warunków do tego żeby podążać za tym kolorowym trendem, stylistka proponuje "dzwony", które w tym sezonie wróciły do łask.

- Jeansy mogą być naszym największym przyjacielem, ale i największym wrogiem. Wszystko zależy od dopasowania. Jeśli jesteśmy szersze w biodrach i w pupie, to raczej unikajmy rurek i modeli slim, które podkreślą te miejsca. Wybierajmy modele bootcut czy, ponownie modne tej wiosny, dzwony. Warto zwrócić uwagę na kieszenie - powinny być dość wysoko umiejscowione i dopasowane do wielkości naszej pupy - sugeruje stylistka.

Joanna Oparcik podkreśla również, że nieśmiertelny jeans to najlepszy sposób na zachowanie wygody i sportowej elegancji, która stała się synonimem miejskiego szyku.

- Jeansy dawno już straciły swój robotniczy czy weekendowy charakter. Dziś nosimy je do wszystkiego. Na wiosnę 2012 modne są zarówno skinny, wąskie modele o obcisłej nogawce, jak i swobodniejsze boyfriendy. Oba modele najlepiej wyglądają w kontrastowym zestawieniu - jeśli mamy wąski dół to wybieramy obszerniejsza górę i odwrotnie - proponuje stylistka.

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA!