Świat mody kocha ekscentryków i skandale - nic dziwnego, że od razu zainteresował się młodym modelem, który prawie całe swoje ciało pokrył tatuażami imitującymi ludzki szkielet. Rick Genest pierwszy tatuaż wykonał w wieku 16 lat, a pięć lat później spotkał tatuażystę Franka Lewisa, który zamienił jego ciało w "horror".

Reklama
PAP/EPA

Jego międzynarodowa sława zaczęła się w marcu 2010 od fan page'u na Facebooku, na którym zaprezentował swoje nietypowe tatuaże. Po roku "lubiło je" ponad 1.5 miliona osób. Popularność sprawiła, że do współpracy zaprosił go Nicola Formichetti, stylista Lady Gagi.

W styczniu Genest wziął udział w pokazie mody męskiej domu mody Mugler, dla którego projektuje Formichetti. Niewiele ponad miesiąc później można go było zobaczyć obok Lady Gagi (wystylizowanej na Zombie Girl) w teledysku do jej przeboju "Born This Way".

Model gościł już w Polce. Przyleciał na urodziny warszawskiego Glam Clubu. Wystąpił także w Dzień Dobry TVN. Tym razem model pojawi się na wybiegu. 10 listopada weźmie udział w pokazie "Weekend Warrior" marki De La Garza.