Od krótkich, kimonowych rękawów przez elegancko udrapowany dekolt i rząd drobnych guziczków biegnących przez całą długość pleców, detal po detali marka Debenhams odtworzyła suknię brytyjskiego domu mody Alexander McQueen, którą miała na ślubie swojej siostry Pippa Middleton. Jakby tego było mało Debenhams zatrudnił w roli modelki dość podobną do...Kate Middleton, ale grubszą modelkę Jodie Bredo, więc piorunującego efektu "pupy Pippy" nie udało się skopiować.

Reklama

Pippę Middleton okrzyknięto nową ikoną stylu, po tym, jak przyćmiła podczas uroczystości ślubnych swojej siostry pannę młodą. Dopasowana biała sukni druhny tak korzystnie podkreśliła kształty młodszej panny Middleton, że natychmiast okrzyknięto ją posiadaczką "najpiękniejszych pośladków na Wyspach", a w Wielkiej Brytanii odnotowano aż 60 proc. wzrost w liczbie chętnych na zabieg podnoszenia pośladków "a la Pippa". Trenerka Middleton zdecydowała się zdradzić tajniki treningu, który daje tak spektakularne efekty i napisać książkę.

Jak zdradzili doradcy zakupów w sieci Debenhams - po kwietniowych uroczystościach w sklepach pojawiły się setki klientek zainteresowanych kreacją przypominającą strój Pippy. W sierpniu marka ogłosiła, że pracuję nad jej kopią. Oryginalnie suknia domu mody Alexander McQueen miała kosztował około 20 tys. funtów, replika z sieciówki kosztuje tylko 170 funtów i jest już do nabycia w sklepach marki.

Jak się okazało Debenhams otrzymał już ponad 1 tys. e-maili z prośbą o skopiowanie projektu zielonej sukni, którą Pippa miała na sobie podczas uroczystości weselnych. Oryginalna suknia wyszła z atelier projektantki Alice Temperley.(PAP Life)