Każda z modelek będzie prezentować jeden z sześciu ruchów charakterystycznych dla najnowszej palety pralek LG, które odegrają specjalną rolę w najbliższym pokazie kolekcji Gosi Baczyńskiej.

- Staram się zawsze angażować w ciekawe inicjatywy - wspieranie środowiska młodych fotografów mody jest dla mnie szczególnie ważne - to właśnie ich umiejętności pozwolą kiedyś w pełni uchwycić szczególny charakter moich projektów - powiedziała Gosia Baczyńska.

- Six Motions to szereg innowacji, nad którymi zespół naukowców LG pracował od dłuższego czasu. Każdy z sześciu ruchów to krok milowy w technologii prania najtrudniejszych, najdelikatniejszych tkanin jakie w swojej pracy wykorzystują czołowi projektanci - tacy jak Gosia Baczyńska. Każdy obraz to tysiąc słów - potrzebujemy świeżych umysłów i nieoszlifowanego talentu - chcemy aby nasza technologia została pokazana w szczególny sposób - dodała Dominika Horczewska, manager Home Appliance LG Electronics Polska.

Nagrodą główną w konkursie jest wyświetlenie fotografii na ekranach telewizyjnych podczas after party pokazu mody organizowanego przez LG i Gosię Baczyńską 14 października na warszawskiej Pradze, oraz unikalna możliwość przygotowania reportażu "backstage" z pokazu. Na pokaz zaproszeni są najważniejsi przedstawiciele świata mody, mediów i rozrywki - prace osoby, która wygra konkurs na pewno nie pozostaną niezauważone.

Konkursowy plener rozpocznie się o godz. 14 i będzie trwał 90 minut do godz. 15.30. Głównym miejscem sesji fotograficznej będzie Plac Zamkowy (okolice Kolumny Zygmunta). Konkurs jest otwarty dla wszystkich chętnych. Każdy będzie miał szansę uchwycić na swój sposób ruch jednej z sześciu modelek ubranych w zwiewne dzianiny. Porad podczas pleneru będzie udzielać sama Gosia Baczyńska oraz fotograf reportażysta z wieloletnim stażem.