Podczas otwarcia nowego salonu optycznego Lux Art Optyk oraz showroomu Vision & Fashion Eva Minge zorganizowała minipokaz mody. Tym razem w centrum zainteresowania miały być nie tyle jej propozycje modowe na sezon wiosna/lato 2012, co premierowa linia ekskluzywnych okularów by Eva Minge.

Reklama

- Na tygodniach mody mogę się sprawdzić. Tak jak w Paryżu sprawdzam swoja wyobraźnie, tak w Nowym Jorku sprawdzam wyobraźnię w połączeniu ze zdrowym rozsądkiem i ekonomią. Były tam ze mną także okulary z najnowszej kolekcji - one też się sprawdziły - powiedziała Eva Minge.

Okulary Eva Minge są bardzo zróżnicowane. W kolekcji można odnaleźć zarówno modele "bezpieczne" i bardzo klasyczne, jak i wariacje na temat modnych w latch 60. kocich kształtów.

- Kolekcja składa się z dwóch części - optycznej, czyli są to oprawki do okularów korekcyjnych oraz przeciwsłonecznej. Dużo więcej czasu poświęciłam tej korekcyjnej, ponieważ jej wykonanie jest trudniejsze. Nie tylko musi być ozdobą, ale także spełniać swoje funkcje - przedstawia swoją kolekcję Minge.

- Okulary i oprawki podzieliłam dalej na kolekcję bardzo klasyczną, taką, w której każdy będzie się czuł dobrze oraz kolekcją typowo a la Minge, czyli kolekcję bardzo mocną. To tzw. kolekcja kocia. W jej skład wchodzą okulary-koty w stylu Jacqueline Kennedy oraz wersja ostrzejsza, bardziej nawet diaboliczna niż kocia - dodaje projektantka.

- Już mamy problem z tą kolekcją, ponieważ jeszcze jej na dobrą sprawę nie ma na rynku, a już jest wyprzedana - cieszy się Minge.

Kolekcja dostępna jest w showroomie Vision & Fashion w Warszawie.