Konkurs, w którym mogą wziąć udział dziewczęta w wieku od 14 do 22 lat, składa się z trzech etapów: castingów, elite model school oraz Gali Finałowej. Castingi odbyły się od maja do czerwca w Warszawie, Łodzi, w Katowicach, Gdańsku, Bydgoszczy i w Krakowie.

Reklama

Jak poinformowała PAP Life Anna Dylińska z biura prasowego konkursu, z setek kandydatek jurorzy wybrali dwanaście m.in. z Łodzi, Warszawy, Gdańska i Opola.

Przyszłe modelki spotkają się na Elite Model School w warszawskim hotelu MDM. "Podczas tego siedmiodniowego zgrupowania dziewczęta przygotowywać się będą do Gali Finałowej, a także będą miały niepowtarzalną szansę na poznanie tajników pracy modelki i naukę zawodu pod okiem specjalistów z branży" - zaznaczyła Dylińska.

Zwyciężczyni zostanie wybrana przez międzynarodowe jury podczas finału, który odbędzie się 20 października w stołecznym Teatrze Polskim.

Konkurs Elite Model Look Polska organizowany jest od dziewięciu lat. Podobnie jak w latach poprzednich laureatki polskiej edycji konkursu wezmą udział w światowym finale, w którym nagrodą główną jest kontrakt na łączną kwotę 1 miliona dolarów oraz nawiązanie trzyletniej współpracy z Agencją Elite. W ubiegłym roku w polskiej edycji konkursu zwyciężyła łodzianka Ola Ziemińska.

Reklama