Odpowiedzialność społeczna i ekologia w końcu stały się wyznacznikiem stylu dla wielu projektantów. Podczas łódzkiego pokazu Re-Act Fashion projektanci przekonają nas, że na czerwonym dywanie można zabłysnąć w kreacji z rurek elektroizolacyjnych. Gwiazdą wieczoru została brytyjska marka Goodone.

Reklama

Tegoroczny Re-Act Fashion zagości w andel's Hotel Łódź, który był gospodarzem tego wydarzenia już podczas pierwszej edycji. Galę otworzy pokaz młodej awangardowej projektantki, Sylwii Rochali. Kariera Rochali nabrała tempa od zwycięstwa na Re-Act w 2009 roku. Jej kolekcje są regularnie pokazywane na polskim Tygodniu Mody. W lipcu jej prace zostały zaprezentowane na Berlin Fashion Week.

Podczas Re-Act Fashion 2011 będzie można zobaczyć także modele z najnowszej kolekcji "X-ray", która skupia się na ciele ludzkim pojmowanym jako dualizm cienkiej, przezroczystej skóry i ciężkiego organizmu leżącego pod nią. Rochala zapowiada, iż jej pokaz przełamie pojęcie "kolekcji", prezentując zróżnicowane stylistycznie i tematycznie ubrania, których wspólnym mianownikiem będzie oryginalne wykorzystanie metod recyklingowych.

Finałową dwudziestkę projektantów wyłonionych w pierwszym etapie konkursu Re-Act Fashion oceniać będzie jury pod przewodnictwem Olgi Nieścier (VIAMODA). Najlepszy z najlepszych otrzyma statuetkę Re-Kreatora oraz nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi w wysokości 15 tys. zł.

Kreacje wykonane z surowców wtórnych oceniane będą surowym okiem przez: Bartka Michalca (ZUO Corp.), Joannę Paradecką (Paradecka Hand Remade), Michała Zaczyńskiego (Newsweek), Monikę Onoszko (onoMono), a także wokalistkę Ramonę Rey. Galę poprowadzi aktorka i piosenkarka Ada Fijał, która już wspierała projekt zasiadając w jury poprzedniej edycji. Wraz z Adą na scenie zobaczymy Mateusza Szymkowiaka, dziennikarza i prezentera znanego m. in. z programu "The Voice of Poland".

Reklama

Pokaz gwiazdy wieczoru należy do brytyjskiej marki Goodone. Jest to wielokrotnie nagradzany w całej Europie duet projektantek tworzących z poszanowaniem środowiska naturalnego. Goodone to marka odpowiedzialna społecznie, wcielająca w życie wartości ekologiczne i wykorzystująca surowce wtórne. Ubrania sygnowane logo Goodone są przykładem nowoczesnego i wysublimowanego designu, pozostającego w zgodzie z nurtem upcyclingu. Zaproszeni goście będą mogli podziwiać ich najnowszą kolekcję.