Z uczestniczkami polskiego finału konkursu spotkała się w poniedziałek prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Nie zabrakło wspólnej sesji fotograficznej - na dziedzińcu Urzędu Miasta oraz przed Ławeczką Tuwima.

Jak poinformował łódzki magistrat, wszystkie finalistki konkursu otrzymały od prezydent Łodzi eleganckie portfele. "Mam nadzieję, że zmieszczą się tu wasze wspaniałe gaże, które będziecie zarabiać jako zawodowe modelki" - żartowała Hanna Zdanowska. Później na finalistki czekała wycieczka po mieście zabytkowym tramwajem.

Po południu finalistki konkursu rozegrały mecze siatkówki plażowej na rynku Manufaktury. Podzielone na kilka zespołów rywalizowały brunetki z blondynkami.

Finałowy pokaz konkursu odbędzie się na wybiegu na głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej - w piątek, 26 sierpnia. Przed finałem dziewczęta ćwiczą ruch sceniczny, mają próby, przymiarki strojów i sesje fotograficzne.

"The Look of the Year" to jeden z najważniejszych konkursów wyłaniających profesjonalne modelki. Zwyciężczyni pojedzie na międzynarodowy finał do Taorminy na włoską Sycylię, gdzie zmierzy się z uczestniczkami z całego świata i powalczy o kontrakt w renomowanej agencji modelek. Organizatorem polskiego finału jest Agencja Impresaryjna IGO-ART z Łodzi.