W listopadzie ubiegłego roku w Poznaniu odbyły się Warsztaty New Folk Design 2010 zorganizowane przez Pro Design, pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w oparciu o współpracę trzech poznańskich firm, liderów branż meblowej - Meble Vox, odzieżowej - Solar Company Ltd. i biżuteryjnej - W.Kruk.

Reklama

Przez pięć dni trwania warsztatów w trzech interdyscyplinarnych zespołach powstawały współczesne projekty inspirowane motywami folklorystycznymi, które następnie zostały przystosowane do produkcji komercyjnej.

Efektem pracy zespołu odzieżowego, któremu przewodniczyła projektantka – Monika Jakubiak, jest efektowna sukienka uszyta z surowej tkaniny w intensywnym kolorze. Inspiracją tego konkretnego modelu stała się trójkątna chusta ludowa; dawniej obowiązkowy element stroju kobiecego, narzucana na ramiona. Miękko opadająca na ramiona tkanina stała się punktem wyjścia do zaprojektowania asymetrycznej sukienki.

Dzięki ścisłej współpracy z konstruktorkami firmy Solar, studenci biorący udział w projekcie mieli pewność, że proponowany przez nich model jest pozbawiony wad konstrukcyjnych, natomiast Aleksandra Pyzio, Dyrektor ds. Wizerunku i Komunikacji zapewniła, że sukienka posiada potencjał sprzedażowy.

Po zakończeniu warsztatów, nastąpiła praca przygotowania zaprojektowanego modelu do wprowadzenia do produkcji. Lider grupy odzieżowej, Monika Jakubiak, we współpracy z zespołem Designu firmy Solar określiły termin pojawienia się sukienki w sklepach, wybrały odpowiednią tkaninę, kolorystyki, przygotowały plan sprzedażowy.

W efekcie tych prac powstała sukienka, która kilka dni temu pojawiła się w sieci sklepów Solar. Sukienka została uszyta z nowoczesnej tkaniny dżersejowej w kolorze czarnym, w rozmiarach od 34 do 40.

Podoba Wam się ta designerska kreacja?

Media