AP / Evan Agostini
Reklama

Pierwsza Dama Francji Carla Bruni, amerykańska piosenkarka Lady Gaga i hiszpański aktor Javier Bardem znaleźli się na dorocznej liście najlepiej ubranych osób na świecie magazynu "Vanity Fair".

WETERANKI, DEBIUTANTKI...

Na liście znalazło się 45 osób. Nie zabrakło weteranek rankingu, mających ugruntowaną pozycję w roli ikon stylu. Michelle Obama, małżonka prezydenta USA figuruje na niej czwarty raz z rzędu, a Carla Bruni - po raz trzeci.

Pojawiły się również debiutantki ze świata polityki. Na liście po raz pierwszy figuruje Samantha Cameron, żona premiera Wielkiej Brytanii.

PONAD PODZIAŁAMI?

Tegoroczny ranking przekonuje, że nie sposób porównywać stylu arystokratów i najbardziej kreatywnych przedstawicii świata show-biznesu. Ranking "Vanity Fair" obejmuje różne kategorie. Lady Gaga, brytyjska aktorka Helen Bonham Carter i projektant John Galliano znaleźli się w kategorii "oryginałów". Wśród głów koronowanych najlepiej ubierają się: księżna Maria, żona duńskiego następcy tronu i księżniczka Mafalda Heska.

Za najlepiej ubrane gwiazdy uznano m.in. aktorów i aktorki, w tym: Hiszpana Javiera Bardema, Amerykanina Alec Baldwina, Niemkę Diane Kruger, czy Brytyjkę Carey Mulligan.