Wszystko zaczęło się od Diora. Podczas wiosennego pokazu nowej kolekcji Johna Galliano modelki musiały wystąpić w kosmicznych butach na kilkucentymetrowych obcasach. Nie wszystkie wyszły z tej próby zwycięsko. Kilka dziewczyn po prostu wylądowało na ziemi. Aż dziw bierze, że nikogo specjalnie to nie zraziło do efektownych bucików. Obecne na publiczności Anna Wintour i Penelope Cruz, były zachwycone i nagrodziły kolekcję gromkimi brawami.

Pointy i ćwieki

Potem przyszła kolei na gwiazdy estrady. Najpierw Rihanna w teledysku do mega-hitu „Umbrella” prezentowała swoje nogi w mega-wysokich szpilkach, a w jednej ze scen wystąpiła w pointach. Przypomnijmy, że są to usztywniane buty baletnic przeznaczone do wdzięcznego stąpania na samych czubkach palców. Zdzierają skórę na stopach do krwi, ale prezentują się imponująco.

Potem jej starsza koleżanka Beyonce w teledysku do "Kitty Kat" prezentowała kocie ruchy w butach będących połączeniem point ze szpilkami. Bardzo efektowne - buciki były wykonane z czarnej błyszczącej skóry, a gwiazda miała do nich dobraną lateksową czarną mini.

Nic więc dziwnego, że odpowiedniego obuwia postanowiła poszukać również królowa perwersji - Madonna. Podczas charytatywnego koncertu Live Earth pop skandalistka wystąpiła w lakierowanych pantofelkach ozdobionych agresywnie połyskującymi ćwiekami.

Perwersja na czerwonym dywanie

Przyszła też kolej na gwiazdy na czerwonym dywanie. Największą wielbicielką przedziwnych i bardzo wysokich butów okazała się Jessica Alba. Seksowna aktorka podczas promocji drugiej części "Fantastycznej czwórki” zrezygnowała z prostych i wdzięcznych kreakcji na rzecz bardzo wysokich lakierowanych trzewików, budzących perwersyjne skojarzenia.

Na premierze w Madrycie Alba zaprezentowała dość oryginalne sandałki od Versacego do legginsów i tuniki w geometryczne wzory. Potem w Berlinie wystąpiła w lakierowanych pantofelkach z paseczkami na platformie i bardzo wysokim metalowym obcasie.

Trend szybko pochwyciła również Victoria Beckham. Na swoim powitalnym przyjęciu w Los Angeles Posh wystąpiła w sandałkach na gigantycznej drewnianej podeszwie i kilkunastocentymetrowym obcasie.

Choć Victoria ma dużą wprawę w chodzeniu na szpilach, tym razem nawet jej przemieszczanie sprawiało pewien problem. Na szczęście David był cały czas obok i służył wystrojonej małżonce męskim ramieniem.
Chcesz przyjrzeć się butom gwiazd z bliska, obejrzyj galerię.