Default / Katy Winn
Reklama

CARLA BRUNI

Czego innego, jak wyczucia stylu, doskonałej znajomości światowych trendów i specyfiki mediów można spodziewać się po byłej top-modelce? Carla Bruni święciła tryumfy na wybiegach i w sesjach zdjęciowych. Medialną popularność zyskała jednak również dzięki romansom z popularnym osobistościom show-biznesu – między innymi z Mickiem Jaggerem. Wychowana pałacu, idealnie pasuje do Pałacu Elizejskiego. Gdzie ostatecznie się wprowadziłą jako pierwsza dama Francji. Jest medialną gwiazdą, ikoną stylu, pioseknarką i nie przeszkadzają jej co jakiś czas wypływające kolejne nagie fotografie.

Default / Arthur EdwardsMICHELLE OBAMA

W roli wzoru i arbiterki elegancji wyprzedziła nawet doświadczoną Carlę Bruni. Mchelle Obama nie tylko odwzorowuje i świadomie dobiera światowe trendy, lecz również je kreuje. Łamie kolejne zasady savoir-vivre’u i etykiety stroju a ostatecznie stawia na swoim. Wprowadziła do dyplomatycznej mody odkryte ramiona, soczyste barwy, oryginalne dodatki a ubrania od najlepszych projektantów łączy z ogólnodostępnymi markami. Do tego ma charyzmę, która zdaniem specjalistów jest w stanie przyćmić nawet urok jej męża.

Inne / CLEMENS BILANSWIETŁANA MIEDWIEDIEWA

Jak przystało na zamożną Rosjankę kocha luksus i znane marki. Swietłana Miedwiediewa, żona rosyjskiego prezydenta zwykle stawia na klasyczne fasony i stonowane, bezpieczne barwy: biel, ecru i czerń. Odbija sobie za to modnymi i odważniejszymi dodatkami i akcentami.

Default / Vladimir RodionovSHEIKHA MOZAH

Nieprawdopodobnie piękna, a dzięki elegancji, urodzie strojów i figurze modelki sprawia wręcz posągowe wrażenie. Pierwsza dama Kataru wyróżnia się turbanami, chustami i innymi nakryciami głowy i egzotyczną urodą podkreśloną orientalnym makijażem. Czasem stonowana, innym razem pozwala sobie na ekstrawagancje.

Reklama
Default / Michel EulerCHANTAL BIYA

Nazywana jest “Lwicą Kamerunu”. Zapewne nie tylko z powodu swojej roli pierwszej damy, lecz również imponującej grzywie rudych tapirowanych włosów. Strzelistą fryzurę potrafi ozdobić jeszcze równie imponującym nakryciem głowy. Do tego błękitne powieki, krwistoczerwone usta, złota biżuteria oraz wyraziste kolorem i wzornictwem stroje. Całości daleko do zalecającej umiar etykiety, ale kto by się tam przejmował!

Default / Oli ScarffKtóra z żon politycznych liderów rodzimej sceny zostanie naszą pierwszą damą? Jak sobie poradzi na światowych salonach? Przekonamy się niebawem. O ile pierwszą damę w ogóle będziemy mieć...