Inne
Reklama

W sobotę Trinny i Susannah odwiedziły warszawską Galerię Mokotów. Spośród nadesłanych zgłoszeń kobiet w wieku 18 - 56 lat stylistki wybrały 12 pań, które poddały metamorfozie. Każda z nich reprezentowała jeden z 12 typów figury wyróżnionych przez Brytyjki. W każdym z przypadków strój może podkreślić atuty, a ukryć mankamenty sylwetki.

„Mam drobną budowę, ale za duży biust. Zależy mi, by seksownie uwodzić, a nie wulgarnie prowokować. Mam nadzieję, że stylistki podpowiedzą mi, jakie ubrania powinnam nosić” - mówiła 21-letnia Urszula Grabińska. „Po urodzeniu dziecka trochę się zaniedbałam. Znów chcę wyglądać seksownie” - wyznała 31-letnia Anna Ołdziejewska.

Inne

KOBIETA-LIZAK, KOBIETA-ROŻEK

Niektóre wśród 12 typów sylwetek opatrzone są całkiem apetycznymi nazwami. Lizak to drobna sylwetka i większe piersi. Rożek - szerokie ramiona, wąskie biodra i zgrabne nogi. Popularne typy sylwetek to klepsydra (większe piersi i biodra, ale wąska talia), wiolonczela (duże piersi, szerokie biodra, wydatne uda, szczupłe nogi od kolan w dół), wazon (duże piersi i biodra, szczupłe uda i nogi). Są też kobiety – dzwony (posiadają drobne ramiona, małe piersi, szczupłą talię, wydatne uda i pośladki) oraz… kobiety-cegły (szerokie ramiona, średni brzuch, płaska pupa, masywne nogi).

A jaki typ sylwetki przeważa wśród Polek?

InnePOSĄGOWE POLKI

A jak prezentuje się najbardziej typowa Polka? „Większość Polek to kolumny” - stwierdziła Susannah. Kobiety-kolumny mają tej samej szerokości ramiona i biodra, średniej wielkości piersi, szczupłą talię i długie nogi.

Zdaniem brytyjskich stylistek Polki są raczej smukłe i proporcjonalne. „Na całym świecie kobiety mają różnego rodzaju sylwetki, które jeszcze z wiekiem się zmieniają. Polki nie wiedzą, czym są naprawdę duże piersi i spora nadwaga” - zauważają Trinny i Susannah. I dają kilka złotych rad w kwestii ubioru.

InneNOSIĆ CZY NIE NOSIĆ?

Im bardziej „typowa” i proporcjonalna sylwetka, tym łatwiej o dobranie odpowiedniej garderoby. Ale są fasony i materiały, których powinny unikać nawet panie z figurą modelki…

„Jak ognia unikać trzeba obcisłych skórzanych spodni. "W nich nawet nogi szczupłych kobiet wyglądają jak kiełbaski” – ostrzega Trinny. Stylistka odradza workowate tuniki i sukienki, które jej zdaniem nie są w stanie eksponować atutów jakiegokolwiek typu sylwetki. Z barw do mało twarzowych zdaniem Brytyjek należy zaliczyć kolory bure (szary, pudrowy), które w ogóle nie podkreślają urody.

Czy Polki umieją stylowo się ubrać?POLKI WIEDZĄ, JAK SIĘ UBRAĆ

Ale podstawową zasadą ubioru jest rezygnacja ze ślepego naśladowania trendów na rzecz indywidualnego dopasowania stroju. „Trzeba śledzić trendy. Ale nie można ślepo patrzeć na modę. Zawsze trzeba strój dobierać do swojej urody” - zaznacza Trinny.

Zdaniem stylistek polskie sklepy oferują wystarczający wybór do skomponowania udanych kreacji. A oprócz markowych i sieciowych sklepach warto ich zdaniem zajrzeć też do second-handów, zwanych przez nas pieszczotliwie „lumpeksami”.

A jak ma się styl naszych rodaczek? „Polki potrafią dobrze się ubierać. To wspaniałe, że tyle pań nosi tutaj kolorowe ubrania” - podsumowały Trinny i Susannah.