"Skopiowali model spodni z mojej kolekcji” – powiedział Gorgio Armani włoskiej gazecie "Corriere della Sera”. Twierdzi, że Dolce & Gabbana użyli jego projektów podczas przygotowań swojej kolekcji jesień/zima 2009, którą zaprezentowali podczas tygodnia mody w Mediolanie. Domenico Dolce i Stefano Gabbana tymczasem odpierają zarzuty: "Z pewnością musimy się jeszcze wiele nauczyć. Ale nie od niego”.

Reklama

Sera Leo Dell’Orco, prawa ręka Armaniego zaprezentował dziennikarzom fotografie ocieplanych spodni z najnowszej kolekcji Dolce & Gabbana, oraz jego własny projekt, który w 2008 roku stworzył dla Armaniego. Znawcy branży powstrzymują się jednak od ocen, czy model rzeczywiście został skopiowany, czy też podobieństwo jest przypadkowe.

"Styl Armaniego nie jest i nigdy nie był dla nas źródłem inspiracji. Przestaliśmy oglądać jego pokazy już kilka lat temu” – twierdzą z kolei Domenico Dolce i Stefano Gabbana.

Podobne kłótnie pomiędzy największymi projektantami zdarzają się naprawdę rzadko. Komentatorzy świata mody zauważają, że obecny spór porównać można jedynie do tego, jaki miał miejsce w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku – Yves Saint Laurent pozwał wówczas Ralpha Laurena za rzekome skopiowanie projektu czarnego smokingu i sprawę wygrał.