Wiedza, dyplomy, doświadczenie – wszystko to się liczy, ale bez odpowiedniego wyglądu i nastawienia psychicznego nie zda się na zbyt wiele.

Reklama

ODZIEJ SIĘ, A OSIĄGNIESZ SUKCES

"Dress for Success" działa jako organizacja non-profit, która organizuje warsztaty z komunikacji interpersonalnej, autoprezentacji, skutecznych metod poszukiwania pracy oraz wyposaża kobiety w ubrania biznesowe, odpowiednią fryzurę i kosmetyki. Pomaga także umówić wizytę z fryzjerem, kosmetyczką, logopedą i dentystą. i wyposaża kobiete w jeden strój potrzebne do pracy.

Spotkania kobiet z trenerami będą odbywały się raz w tygodniu do czasu znalezienia pracy, a potem jeszcze przez 3 miesiące po jej otrzymaniu, żeby utrwalić pozytywny efekt.

POLKI, PNIJCIE SIĘ PO SZCZEBLACH!

W Polsce organizacja zacznie swoje działanie w Katowicach. Ile kobiet skorzysta z jej oferty, nie wiadomo – na świecie funkcjonuje już jednak 450 tysięcy beneficjentek tej idei, od Nowego Jorku przez Australię, Kanadę, Brazylię, Jamajkę, Meksyk, Nową Zelandię, a w Europie – Wielką Brytanię, Holandię i w końcu także Polskę.

O udział w projekcie będą mogły się starać panie z różnych środowisk kobiecych, samotne matki, długo bezrobotne, ofiary przemocy, młode i starsze kobiety o różnych doświadczeniach zawodowych.

"Dress for Success" będzie działał w Katowicach, przy Polskim Domu Kreacji – wydawcy ogólnopolskiego bezpłatnego magazynu dla kobiet Lady’s Club – DfS Poland. Inicjatywa, w dużej mierze oparta o działania wolontariatu, zacznie funkcjonować jak tylko otrzyma numer KRS.

Udział w programie jest bezpłatny.Więcej informacji o akcji znajdziesz na tej stronie internetowej