Różne są sposoby na przekonanie ludzi do szczytnych celów. Zwykle najlepiej się rozebrać o czym wiedzą m.in. Gisele Bundchen, Miranda Kerr i Chritty Turlington, które do eko-akcji zrzuciły ciuchy.

CÓRKA ROLLING STONE'A WSPIERA EKOLOGIĘ

Jednak słynna imprezowiczka Jade Jagger postanowiła właśnie ubrać się do kampanii propagującej czyste plaże na całym świecie. Wszyscy mamy dość walających się po plaży papierków, petów, psich odchodów czy pozostałości po rodzinnym pikniku – szkodzi to zarówno środowisku, jak i zamieszkującym je zwierzętom, oraz nam, ludziom.

Jade zamiast więc zrobić zwykły plakat reklamowy, do sesji "Save the Beach", założyła stylowy kostium kąpielowy, uczesała włosy, i włożyła na nogi lakierowane różowe szpilki. Kontrast z zaśmieconą plażą (przygotowaną w studiu) jest olbrzymi.

Reklama

Jak można śnić swój sen o idealnych wakacjach, w stertach śmieci? Była modelka a teraz projektantka biżuterii prosi wszystkich aby zostawiali plażę w takim stanie, w jakim chcieliby ją zastać następnego dnia, gdy znowu zaczną plażować.

Niby nic strasznego, ale przykładowo w Polsce było to do tej pory niewykonalne. Letnicy w niektórych rejonach polskiego wybrzeża bali się chodzić po piasku boso, żeby nie natknąć się na kupy czy rozbite szkło. Na szczęście od tego roku funkcjonuje zakaz palenia na plażach, zakaz picia alkoholu już jest, ale czy ktoś go rzeczywiście respektuje?

Zobacz Jade w akcji

________________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Piękność w obronie zasad fair trade
>>> Chudość modeli i modelek nie jest naturalna
>>> Czy widziałaś bardziej szalone kapelusze?