Inne / Artsem MartysiukShutterstock.co
Reklama
Inne
Inne
Inne
Inne

Nie od dziś uważa się, że dzień ślubu to najważniejszy i najpiękniejszy dzień w życiu kobiety. Dlatego powinien być wyjątkowy i niepowtarzalny. W takim dniu nawet najmniejsze szczegóły mają kolosalne znaczenie i mogą wpłynąć na końcowy rezultat. Żadna panna młoda nie powinna zapomnieć o dodatkach, wśród których jedno z wyższych miejsc zajmują ozdoby włosów.

Odpowiednio dobrane stanowią dopełnienie sukni ślubnej. Powinny być dopasowane do kroju i stylu sukni oraz fryzury. Zanim więc dokonamy wyboru, powinnyśmy poświęcić wiele uwagi wszelkiego rodzaju ozdobom i zastanowić się, czy będą pasowały do całokształtu.

UROK NOWOCZESNOŚCI

Pomimo uroków welonów ślubnych, wiele kobiet decyduje się jednak na diadem, stroik lub innego typu ozdobę. Diadem lub tiara wpięte we włosy nadają sylwetce panny młodej bardziej dostojny wygląd i dzięki nim młoda wygląda niczym księżniczka z bajki. Tiary mogą być np. z perełkami, z kryształkami lub z naturalnymi kamieniami np. z koralem. Wygląda to urzekająco.

Stroiki na głowę też oszałamiają bogactwem wzorów. Często spotykane to te z naturalnych bądź suszonych kwiatów, z dodatkiem ozdobnych kokardek, siateczek lub piór. Przeważnie są upinane bezpośrednio we włosach. Świetnym pomysłem jest ukształtowanie kwiatków na wzór fantazyjnego nakrycia głowy. Należy pamiętać, aby nie przesadzić z wielkością stroiku, gdyż może to wywołać nader dziwne skojarzenia.

Ostatnio popularnym nakryciem głowy panny młodej jest kapelusz. Może być maleńki, tak jak toczek, lub z szerokim rondem, dodający kobiecie elementu tajemniczości. Można do niego przypiąć welon lub woalkę, dobrze komponują się też kwiaty. Kiedyś znalezienie odpowiedniego modelu kapelusza przysparzało trudności, jednak dziś wiele firm ma w ofercie mnóstwo modeli.

KWIATY WE WŁOSACH

Powszechne są też kwiaty we włosach w postaci wianków, bądź jako pojedynczej ozdoby wpiętej we włosy. Kwiaty powinny być dobrane do bukietu panny młodej, aby razem tworzyły jedną całość. Zamiast pojedyńczych kwiatów lub jako ich uzupełnienie można wpiąć we włosy także kompozycje z perełek na szpilkach. Takie ozdoby dodają świeżości i delikatności.

Pamiętajmy, że decydując się na inne nakrycie głowy niż welon, należy brać pod uwagę styl sukienki, jej zdobienia i kolor. We wszystkim ważny jest umiar i rozwaga. Na rynku jest tak duży wybór rozwiązań, że nawet najbardziej wybredna panna młoda znajdzie dla siebie coś odpowiedniego i wymarzonego.