Przypięta broszka świadczy o elegancji i dbałości o całość kompozycji stroju. Wbrew pozorom nie jest łatwo przypiąć ją tak, żeby nas nie postarzała i nie wyglądała na dopiętą przypadkowo. Przesunięcie jej o kilka centymetrów nie w tę stronę co trzeba, już zepsuje cały efekt.

Reklama

Wybór broszki mówi sporo o tobie: jeśli jest w stylu babcinym, to choć twój strój akurat tego nie odzwierciedla, widać, że lubisz retro szyk. Z broszki można te odczytać, że jesteś fanką folku lub stylu etno, jeśli przypięłaś sobie do bluzki rękodzieło. Twoje upodobanie do drogich kamieni także zdradzi właśnie broszka, nawet jeśli przypięta perła jest sztuczna.

Z CZYM TO SIĘ NOSI?

Dziś broszki nosimy już nie tylko na bluzkach, ale przypinamy je odważnie do płaszcza, torebki (tu powinna być broszka gigant), a nawet do butów, jeśli jesteś bardziej odważna. Gok Wan, słynny brytyjski telewizyjny stylista, pokazuje jak ze zwykłych butów z H&M-u można zrobić fantastyczne dworskie pantofle, doczepiając z przodu stopy dwie takie same broszki, najlepiej w kolorze butów. Do tego kokarda wokół kostki i żadne oko nie ominie twoich nóg.

Gwiazdy już zwąchały nowe trendy i na oficjalnych spotkaniach chętnie pojawiają się w broszkach, pomijając inną biżuterię. Pierwsza Dama Ameryki, Michelle Obama ozdabia dekolt między piersiami dużą broszką w tym samym kolorze co sukienka, żeby nie przesadzić ze strojnością (zobacz tu) .

Oczywiście o tej ozdobie nie mogła zapomnieć Sarah Jessica Parker (zobacz tu) , która nie boi się ciekawie połączyć złotej broszki z różowym krótkim żakietem. Ale to już wyższa szkoła jazdy.

MUST HAVE SEZONU!

Jakie broszki nosimy w tym sezonie? Style są przeróżne, byle broszka była wyrazem twojej oryginalności i indywidualności. Ciągle sprawdzają się babcine broszki i wielkie szyfonowe kwiaty przypinane po kilka na raz do zwiewnej bluzki.

Modne są intensywne kolory i masywna, etniczna biżuteria, więc elementy drewniane będą jak najbardziej mile widziane. Styl vintage dalej święci triumfy, więc broszki z kameą są wciąż na wagę złota, podobnie jak te ozdobione sztucznymi kamieniami. Ostatnio modne są także rozmaite zwierzęta: przypinanie ważek, jaskółek, żabek czy nawet pająków, skorpionów i ośmiornic.

DOBRE ADRESY

Gdzie można kupić najlepsze broszki?

Pakamera.pl

VintageShop.pl