Niekorzystne i zniekształcające sylwetkę kroje ubrań. Dziwne i nietypowe połączenia, wzory i kolory, które trudno uznać za twarzowe… Mnóstwo brzydoty a zarazem inspiracji. Taka była moda lat 80-tych. Które z jej wynalazków wspominamy z zimnym dreszczem? Odpowiedzi udzieliła ankieta przeprowadzona wśród Brytyjek przez Galaxy Counter. Oto ścisła czołówka.

Reklama

Miano najgorszego modowego trendu lat 80-tych i istnej katastrofy mody zdobył nylonowy dres. Trzy czwarte respondentek ankiety uznały go za istne modowe nieporozumienie.

Drugie miejsce na niechlubnej liście zajęły getry z charakterystycznymi zakładkami na pięty. Zdaniem respondentek również nie wpisały się do kanonów klasycznej mody – i całe szczęście!

Tego elementu garderoby nie mogło zabraknąć w zestawieniu! Która dama z rumieńcem nie wspomina błyszczących legginsów zwanych potocznie lajkrami?

Inne trendy, których powrotu Brytyjki nie życzą sobie i innym to rękawiczki bez palców i barwny makijaż. Ich powrót jest może niechciany, ale nieunikniony. Na tym przecież polega moda.