Wystawa będzie nosić tytuł "The American Woman: Fashioning a National Identity". Za wyrocznię w tym temacie uznano gwiazdę kultowego serialu, która dzięki tej roli stała się ikoną stylu i symbolem nowoczesnej kobiety z Nowego Jorku.

Reklama

"Sarah Jessica Parker jest silnie utożsamiana z Nowym Jorkiem, Ameryką i kształtowaniem tożsamości poprzez modę" - przekonuje kurator wystawy Andrew Bolton. Dlatego gwiazdę zaangażowano do roli przewodnika, ale wirtualnego - nagra audio przewodnik dla zwiedzających.

Wystawa ma prześledzić stroje Amerykanek na przestrzeni kilku dekad: w latach 1890 - 1940 oraz style ubioru, które narodziły się w kraju. Nie zabraknie ściskających do granic możliwości gorsetów "Gibson Girls", strojów charakterystycznych dla amerykańskiej bohemy oraz przywodzących na myśl syreny sukien gwiazd kina lat 50-tych.

Na gali z okazji otwarcia wystawy pojawią się takie osobistości, jak królowa amerykańskich mediów Oprah Winfrey i Anna Wintour, redaktor naczelna amerykańskiego Vogue'a, zwanego biblią mody.