W dniach 7-11 maja Łódź po raz kolejny stanie się stolicą mody światowej. W tym czasie na wybiegach w kilku punktach miasta, między innymi w Hali Expo, Hotelu Andels, w Manufakturze, na ulicy Piotrkowskiej i w kompleksie Unionteksu swoje kolekcje zaprezentują znani projektanci.

Reklama

Na drugiej edycji Fashion Week swoją obecność zapowiedzieli m.in. duet Paprocki&Brzozowski, MMC, Mariusz Przybylski, Natalia Jaroszewska, Viola Śpiechowicz, Łukasz Jemioł, Marcin Giebułtowski. W ramach off-owej części imprezy, będzie można również poznać kolekcje autorstwa NUNC, Ani Orskiej, Cock and bull's Story, Oluhi, Maldoror’a, Jagody Piekarskiej, Sylwii Rochala, Asi Wysoczynskiej, Basi Marek, Konrada Parola, UEG.

Podczas Tygodnia Mody w Łodzi zobaczymy kolekcje projektantów z Rosji, Ukrainy, Portugalii, Hiszpanii, Francji. 7 maja odbędzie się gala finałowa międzynarodowego konkursu dla projektantów ubioru "Złota Nitka". Tegorocznym gościem specjalnym konkursu będzie Roksana Bogucka -najbardziej rozpoznawana projektantka Ukrainy, ubierająca m.in. premier Tymoszenko.

Fani ekologii zobaczą propozycje projektantów tworzących z materiałów recyklingowych w ramach konkursu RE Act fashion show. Rok temu twarzą i gościem honorowym imprezy była Iza Miko.

Nie zabraknie też wielkich nazwisk ze świata mody - potwierdzili już swą obecność Nuno Gama z Portugalii, Eymeric Francoise z Francji. Należy przypomnieć, że podczas pierwszej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland mieliśmy niepowtarzalną szansę zobaczenia kolekcji takich gwiazd jak Gaspard Yurkievich, Agatha Ruiz de la Prada, Miguel Vieira czy Georges Chakra. Agatha Ruiz de la Prada w dowód uznania i sympatii dla polskiego Fashion Week przygotowała specjalny plakat z okazji majowej edycji Tygodnia Mody w Łodzi.

Fashion Philosophy Fashion Week Poland to nie tylko konkursy i pokazy mody, ale też liczne seminaria prowadzone przez modowych ekspertów oraz warsztaty Concept Store organizowane przy współpracy ze słynną londyńską agencją WGSN.

Planowane są również wystawy fotografii mody, które połączą FashionPhilosophy Fashion Week Poland z odbywającym się po raz 9. w Łodzi FotoFestiwalem. Nie zabraknie pokazów mody alternatywnej w nietypowych miejscach jak opuszczone wnętrza fabryczne, a każdy dzień Fashion Week zakończy się after party w najmodniejszych łódzkich klubach.

Pierwszy polski Fashion Week, który odbył się rok temu wiosną, odwiedziło ponad dziesięć tysięcy widzów oraz setki dziennikarzy, w tym światowej sławy dziennikarka i bloggerka Diane Pernet.