Inne
Reklama

Każda z nas nie raz zapewne odkładała szałową sukienkę, bo dekolt wymagałby zakupu specjalistycznej bielizny. O ile do niedawna nabycie biustonosza bez ramiączek czy o dziwnym kształcie było nie lada wyczynem, o tyle dziś wiele firm oferuje wszechstronną bieliznę do zadań specjalnych.

GÓRA, CZYLI BIUST

Kampania społeczna udowadniająca, że nie nosimy wszystkie jak jeden mąż rozmiaru 75 B, pozwoliła wielu Polkom poznać swój prawdziwy rozmiar biustonosza. Za naszym uświadomieniem próbuje nadążyć rynek, oferując coraz szerszą rozmiarówkę. Teraz już mało kto reaguje pobłażliwym uśmiechem na informację, że nosimy na przykład 65 F. A wśród seksownych kusidełek dla mało- i dużobiuściastych znajdzie się i coś dla wielbicielek głębokich wcięć, i odkrytych pleców, i amerykańskich dekoltów.

OCEŃ SWOJE POTRZEBY

Reklama

Zastanów się, czego oczekujesz od biustonosza. Pamiętaj na przykład, że bezramiączkowe staniki mają różną budowę - jeden ma wysoki mostek, zatem nie nadaje się do sukni umożliwiającej podziwianie rowka między piersiami, inny z kolei nie daje możliwości obniżenia tyłu, zatem nie sprawdzi się przy odkrytych plecach.

Reklama

PIERSI NA WIDOKU

Suknie z głębokim dekoltem to sam seks. Jednak wyglądający spod nich uporczywie stanik nie zawsze jest mile widziany! Dlatego warto zaopatrzyć się w taki oto model:

Inne

Caprice, model Katie, ok. 65 zł.

Czytaj dalej >>>MOCNE PODTRZYMANIE

Jeśli szczycisz się dużym biustem, możesz czuć się niekomfortowo w tak mikrym biustonoszu. Tu dobrym rozwiązaniem może być gorset - ma większą władzę nad grawitacją…

Inne

Panache, model Confetti, ok. 230 zł.

Większe piersi dobrze poczują się także w innym modelu Panache. Ten biustonosz ma nieco obniżony mostek, jednak należy liczyć się z tym, że raczej przykryje piersi, niż wypchnie je do góry.

Inne

Panache, Porcelain, ok. 150 zł.

Czytaj dalej>>>KUSIDEŁKO Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA

Czasem wychynięcie z dekoltu koronki jest jak najbardziej pożądane. Wówczas warto zdecydować się na coś seksownego, ale nieprześwitującego - w końcu chcemy błysnąć koronką, a nie obnażoną nieumyślnie piersią! Tu nada się takie oto cacuszko firmy Masquerade.

Inne

Masquerade, model Hestia Ivory Strapless, ok. 180 zł.

PRZÓD JAK ZAKONNICA, TYŁ JAK LADACZNICA

Czyli kuszenie z rozmysłem. Na nagich plecach pasek od stanika jest niedopuszczalny! Jeśli decydujesz się na taką kreację, musisz sprawić sobie stanik do zadań specjalnych:

Inne

Biustonosz silikonowy BS-1, ok. 35 zł.

Nie nadaje się on do kuszenia, a ukochany raczej odda się oględzinom silikonowego odlewu niż namiętnemu zdzieraniu go z ciebie, ale cóż - piękno wymaga poświęceń.

Możesz także przemyśleć rezygnację ze stanika lub u krawcowej wszyć pod suknię specjalne miseczki - takie, jakie pojawiają się w profesjonalnych sukienkach do tańca.

Czytaj dalej >>>DÓŁ, CZYLI PUPA I UDA

Nie ma nic mniej apetycznego, niż wrzynające się w pupę majtki. Najgorzej, jeśli jeden pośladek wciąż pozostaje okryty bielizną, drugi zaś wyziera spod sukni jako obnażony... W takiej sytuacji przychodzą na myśl stringi, jednak i one nie zawsze się sprawdzą - lubią odznaczać się na biodrach, objawiając zebranym grubość tkanki tłuszczowej. Co zatem wybrać?

Niejedna z nas na widok babcinych majtasów niemal po kolana purpurowieje z zażenowania, jednak czasem warto zaprzyjaźnić się z modelem a la Bridget Jones. Pamiętajmy, że taki model lubi na przykład filigranowa Eva Longoria!

Inne

Jeśli twoim problemem jest sterczący brzuch, ale masz ładną pupę, zdecyduj się na model z wysokim stanem.

Inne

KappAhl, 49,90 zł.

Czytaj dalej >>>Jeśli nie czujesz potrzeby wciskania się w wyszczuplające majtki, zdecyduj się na bieliznę typu light. Na przykład takie oto niewidoczne pod ubraniem Sloggi. Występują w kilku wersjach - szorty, figi oraz stringi.

Triumph, Sloggi Light, ok. 35 zł.

PAMIĘTAJ!

1. Zawsze, rozglądając się za sukienką na większe wyjście, zastanów się także nad dobraną do niej bielizną. Dzięki temu unikniesz wpadek bieliźnianych.

2. Najmniej widoczny pod ubraniem jest kolor cielisty. Nawet pod białą bluzkę nadaję się znacznie lepiej niż biały!

3. Jeżeli chcesz błysnąć ładnym stanikiem, postaraj się, by kolorystycznie pasował do stroju.

4. Zakładasz pod suknię cos ultraseksownego? Niech nie będzie przejrzyste. Koronkom mówimy tak, ale wyzierającym zza nich sutkom - zdecydowane nie!

5. Dobry biustonosz jest bardzo ważny i nie powinnaś na nim oszczędzać. Jeżeli nadal uważasz, że twój rozmiar to klasyczne 75 B, wejdź tutaj i tutaj i dowiedz się, jaki rozmiar nosisz naprawdę!